SON DAKİKA
Hava Durumu

Sözleşmeli Personele Kadro Beklentisinde Statü Bilmecesi: Sözleşmeli Memura Kadro Müjdesi Sadece Belediyelere Mi Verilecek?

Sözleşmeli personel kadro heyecanlı bekleyişi sürüyor! Adana Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay tarafından sözleşmeli personele kadro son dakika müjdesi paylaşılmış ve sözleşmeli personel ne zaman kadroya geçer sorusunun yanıtı merak kazanmaya başlamıştı. Sözleşmeli memura kadro 2019 yılı için öngörüleri tutan Twitter hesaplarında da duyurulmuş ve 4B kadro 2019 için tüm sözleşmeli çalışanlar açıklamalara kilitlenmişti. Belediyelerde yaşanan sözleşmeli memur çıkarmalar nedeni ile 4B personelde tedirginlik başladı! Sözleşmeli personele kadro sadece 5393 mü, tüm 4B’lilere mi verilecek?

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2019 04:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sözleşmeli Personele Kadro Beklentisinde Statü Bilmecesi: Sözleşmeli Memura Kadro Müjdesi Sadece Belediyelere Mi Verilecek?

Sözleşmeli personel son dakika kadro müjdesi ardından yetkili ağızlardan gelecek açıklamaya kilitlendi! Twitter üzerinden seslerini duyurmaya devam eden sözleşmeli memurlar, bir yandan kadro taleplerini yinelerken bir yandan verilecek kadronun sadece 5393 sözleşmeli personel kadro olmamasını istiyor! Sözleşmeliye kadro 2019 için bu belirsizlik neden yaşandı?SÖZLEŞMELİ PERSONELİN KADROYA GEÇİŞİ KADEMELİ OLARAK YAPILIYOR!


Devlet Planlama Teşkilatı (DPB) Aralık 2018 verilerine göre sözleşmeli personel statüsünde 254.563 kişi çalışıyor. Toplam kamu çalışanlarının yüzde 7,30’una tekabül eden bu oran, her geçen gün yeni sözleşmeli personel alımı ile artmaya devam ediyor.

Sözleşmeli öğretmenlere, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personellerine 3+1 formülü ile kademeli olarak kadroya geçişi onaylan düzenleme geçtiğimiz yıl kabul edildi. 2019 sözleşmeli memura kadro için de geçmiş uygulama örnek teşkil eder mi sorusu nedeniyle tüm 4B’liler, yerel seçimler ardından işine son verilecek 5393 sözleşmeli personellere yönelik bir çalışma hazırlığı olması ihtimali nedeniyle endişeli!Tüm 4B kadrosu çalışanları, tıpkı 2013 yılında olduğu gibi verilecek sözleşmeli memur kadro müjdesinin sadece 5393 belediye sözleşmeli çalışanlarını değil, tüm 4B’lileri kapsamasını istiyor. 4B’liler, haklı taleplerini ise Twitter ve farklı sosyal medya platformlarında dile getirmeye devam ediyor.657/4B VE 5393 SÖZLEŞMELİ PERSONEL TEK VÜCUT, KADRO HABERİNİ BEKLİYOR!


Sözleşmeli personeller, yaklaşık 7 yıl önce çıkartılan sözleşmeli memur kadro için tek vücut olarak sesini duyurmaya çalışıyor. Adana Pozantı Belediye Başkanı tarafından müjdelenen ve sadece 5393 sözleşmeli personele kadro verileceği şeklinde şüphe uyandıran müjdeli haber ardından gözler, müjdenin doğrulanacağı ve kapsamının netleşeceği çalışmalara çevrildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.