SON DAKİKA
Hava Durumu

Sözleşmeli Personel Kadro Cephesinde Destek Büyüyor: Milletvekilleri, Sendikalar ve Sözleşmeli Memurlar Tek Yürek Oldu!

Sözleşmeli personel kadro 2019 beklentilerine destek sürüyor! 4B sözleşmeli personele kadro sesinin yükseltilmeye başladığı bugünlerde sendikalar ve milletvekilleri sözleşmeli personellerin yanında olmayı sürdürüyor! Memur-Sen, Türk-Kamu Sen, BEM-Bir-Sen ve Genç-Büro-Sen tarafından verilen destekler ve düzenlenen Twit etkinlikleri hız kesmiyor. MHP Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz ile birlikte İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk tarafından desteğin arttı süreçte kimler neler söyledi? Sözleşmeli memura kadro son dakika gelişmeleri neler? Kadro sadece 5393 sözleşmeli personele mi olacak? Ayrıntılar haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 13.12.2019 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Sözleşmeli Personel Kadro Cephesinde Destek Büyüyor: Milletvekilleri, Sendikalar ve Sözleşmeli Memurlar Tek Yürek Oldu!

Gazetebanka.com olarak sözleşmeli personele son dakika kadro müjdesi başlığı ile verdiğimiz haberin ardından farklı online haber sitelerinin de sözleşmeli personel kadro destekleri artarak kamuoyu oluşmaya başladı. Bu süreçte sözleşmeli memura kadro 2019 için olası senaryoları sizler için kaleme alarak iş güvencesinden yoksun çalışan yüzbinlerce çalışana sözcülük ettik. Sözleşmeli memura kadro 2019 sürecinde siyasilerin ve sendikaların desteği sürerken, sürece hassasiyet gösteren herkesin neler söylediğini haberimizde bir araya getirdik.İYİ PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ İSMAİL KONCUK SÖZLEŞMELİ PERSONEL KADRO DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, sürecin başından bu yana sözleşmeli memura kadro gelmesi gerektiğini her platformda bildiriyor. Bu yıl Meclis gündemine 4B personele kadro yasa önerisini taşıyan ve yılda bir kez Meclis gündemine yasa önerisi taşıma hakkını kullanan İsmail Koncuk, Twitter üzerinden Twit etkinliğine katılarak sözleşmeli personele kadro 2019 yılında verilmesi konusunda desteğini sürdürüyor.

MEMUR-SEN BAŞKANI ALİ YALÇIN: “GEREKÇE ÜRETMEK İÇİN 40 DEREDEN SU GETİRİLMEMELİ!”

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın tarafından sözleşmeli kamu çalışanlarına kadro verilmesi talebi yeniden dillendirildi. Ali Yalçın 5393 sözleşmeli personel kadro isteğini tüm 4B’lilere kadro şeklinde yineleyerek Twitter üzerinden şu açıklamalarda bulundu: “Toplu sözleşmeye evet, sosyal denge sözleşmesine evet, kamu görevlisini sözleşmeli istihdama hayır!”“Kamuda sözleşmelilik huzur getirmedi ve getirmeyecek. Geçmişte yaşadığımız tüm tartışmaları misliyle tekrar yaşıyoruz. Sürgüne, işten atılmaya, ailelerin parçalanmasına yol açıyor.”

“Kamuda sözleşmeli çeşidi 40’ı geçti. İyi hesap yapılmalı ve kılı 40 yarmalı. Gerekçe üretmek için 40 dereden su getirilmemeli. 320 bin sözleşmeli kamu görevlisi var kamuda ve kadrolu ile sözleşmeli arasındaki fark 26’ya ulaştı. Bir öğretmeni baz aldığınızda 16 fark var arada.”

“31 Mart seçimleri sonrası bazı belediyelerin sözleşmeli memuru 1.500 km öteye sürgünleri başladı. İki satır yazıyla ‘Görülen lüzum üzerine işinize son verilmiştir.’ yazıları üzülerek söylemeliyim ki, garipsenmiyor kanıksanıyor artık. Sözleşmelilik bitmeli, acil kadro gelmeli.”

TÜRKİYE KAMU-SEN BAŞKANI ÖNDER KAHVECİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO ISRARINI SÜRDÜRÜYOR!

Sözleşmeli memura kadro konusunda en ısrarcı isimler arasında yer alan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 4B’lilere kadro 2019 konusunda ısrarcı tavrını sürdürüyor. Önder Kahveci Twitter üzerinden Hükümete seslenerek şu ifadelerle tüm sözleşmeli memura kadro verilmesi gerektiğini iletti:“Bazı belediyelerde sözleşmeli personele iş akitlerinin feshedileceği yönünde bildirimler gitmektedir. Herhangi bir mesnete dayanmayan bu tür uygulamaları ve baskıyı Türkiye Kamu-Sen olarak kabul etmemiz mümkün değildir.”

“Yıllardan veri sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi talebimizin ne denli yerinde olduğu bu gelişmelerle bir kere daha ortaya çıkmaktadır. Kamu çalışanının kaderi bir tek yöneticinin iki dudağı arasına terk edilemez.”

“Böyle bir duruma sessiz kalmayacağımız, özellikle konfederasyonumuza bağlı Türk Yerel Hizmet-Sen üyelerine yönelik gelişen keyfi işten çıkarmalara en şiddetli şekilde karşılık vereceğimiz bilinmelidir.”

“Siyasi kararların altına imza atan belediye yöneticileri sosyal sorumluluk bilinci içinde sağduyulu davranmalı ve hukuk dışı tavırlarından bir an önce vazgeçmelidir.”

“Hükümetimiz, sözleşmeli personelimizin bu tür hesaplaşmaların kurbanı olmaması için bir an önce güvencesiz sözleşmeli personelin tamamını kadroya geçirecek düzenlemelerin yolunu açmalıdır.”

GENÇ-BÜRO-SEN GENEL BAŞKANI FERHAT ÖZBENGİ: “YARI MEMURİYET OLMAZ!”Gen.-Büro-Sen Genel Başkanı Ferhat Özbengi, Twitter üzerinden aktif bir şekilde sözleşmelilere kadro verilmesi desteğini sürdüren isimler arasında yer alıyor. Özbengi, Twitter üzerinden #TümSözleşmeliKadroluOlsun hashtag’i ile sözleşmeli personeli gündeme taşımayı amaçlıyor.Son attığı Twit ile de desteğini sürdüren Özbengi şu ifadelerle desteğini sürdürdü: “Yarı memuriyet olmaz! Tüm sözleşmeli personel aynı anda eşit şartlarda kadrolu olsun.”

BEM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI LEVENT USLU: “31 MART 2019 ÖNCESİNDEN KADRO VERİLMELİ”

Memur-Sen Başkan Yardımcısı ve Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Levent Uslu, sözleşmeli personele kadro 2019 müjdesinin verilmesi için açıklamaları ile sürece desteğini sürdürüyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a ilettiği mektup ile kadro isteğini yineleyen Uslu, T.C. Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikalar Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Şükrü Karatepe’ye 4B kadro talebi içeren mektubunu verdi.

10 Aralık’ta yaptığı açıklama ile kadro talebini yineleyen Uslu: “Artık deniz bitmiştir! 31 Aralık 2019’dan önce kadro verilmeli ve sözleşmeli personel ve aileleri bu krizden çıkarılıp rahat bir nefes almalıdırlar. Emeğin ve emekçinin sesini, talebini ve sorununu dile getirmeye devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.MHP MİLLETVEKİLLERİ SÖZLEŞMELİ PERSONELE 2019’DA KADRO VERİLMELİ DİYOR!

MHP Mersin milletvekilleri Baki Şimşek ve Olcay Kılavuz ile birlikte MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’de sözleşmeli personele kadro verilmeli taleplerini ilettiler.Şimşek yaptığı konuşmasında 5393 sözleşmeli personelin işten çıkarılma tehlikesine değinerek: “Kamuda çalışan sözleşmeli personeller kadro beklemektedir. Özellikle belediyelerde çalışan sözleşmeli personellere, belediye başkanı ya da siyasi parti değiştiği için şu anda tebligatlar çekilmektedir.”“31 Aralık 2019 tarihine kadar yasal bir düzenleme yapılmazsa binlerce insan işsiz olacaktır. Bu konuda ben herkesten duyarlılık bekliyorum.” ifadeleri ile konuyu gündeme getirdi.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.