SON DAKİKA
Hava Durumu

SON DAKİKA! Bekçi Alım Tarihleri Belli Oldu Mu? Kaç Bekçi Alınacak, Şartları Neler? Güncel Başvuru Kılavuzu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan 2020 Bekçi alımı için beklenen duyuru yapıldı. Ankara Emniyet Genel Müdürü Servet Yılmaz toplamda 672 kişinin bekçi olarak işe alınacağını söyledi. 2020 yılı için bekçi alım tarihleri belli mi? Toplamda kaç bekçi alınacak ve başvuru şartları neler?

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2020 13:41
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
SON DAKİKA! Bekçi Alım Tarihleri Belli Oldu Mu? Kaç Bekçi Alınacak, Şartları Neler? Güncel Başvuru Kılavuzu

Ankara Emniyet Genel Müdür Servet Yılmaz açıklamasında 2020 yılında 500 çarşı ve mahalle ve 172 kırsal bölge olmak üzere toplam 672 kişinin bekçi olarak işe alınacağını duyurdu.Yılmaz açıklamasında “Onların düdük sesi ile vatandaşlarımız huzur ve güven bulmuştur” dedi. Sağlanan huzur ve güven ortamına değinen Yılmaz, bekçi alımı yapılacağını da ayrıca belirtti.Ankara Emniyet Genel Müdürü Servet Yılmaz, başkent Ankara’da 1568 çarşı ve mahalle bekçisinin gece devriyesi yaparak hizmetlerine devam ettiğini, buna ek olarak, 2020 yılında da 500 çarşı ve mahalle ve 172 kırsal bölge bekçisi olmak üzere toplamda 672 kişinin işe alınacağını belirtti.Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?Resmi bir açıklama olmamasına karşın, yapılan açıklamalarla birlikte konu hakkında araştırmalar yapılmaya başlandı.Bekçi alımıyla ilgili daha önceden yapılmış duyurulara dayanarak başvuru için gerekli şartlar şu şekildedir:Adaylar;  • T.C. kimlik numarasını,
  • Geçmişinde adli sicil kaydı olmadığı bilgisini,
  • 5. maddedeki nitelikleri taşıdığına dair beyanını,
  • Mezun olduğu kurumun bilgisini,
  • Erkek adaylar için ileriye dönük askerlik ile ilgili ilişiğinin bulunmadığı bilgisini,
  • Yaş düzeltmesi yaptırmış olanlar için yaş düzeltme bilgisini,
  • Emniyet teşkilatı şehit ve vazife malullerinin eş ve çocuklarından başvuru yapacak olanların bu konuya dair bilgisini içeren ve biyometrik bir fotoğrafın yer aldığı elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yapabilirler.
     
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.