SON DAKİKA
Hava Durumu

Sitrin Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Sitrin Taşı Nerelerde Bulunur?

Sitrin taşının faydaları ve özellikleri hakkında merak ettiklerinizi yazımızda hazırladık. Sitrin taşı nedir, neye iyi gelir? Sitrin taşının en bilinen özellikleri ve nerelerde bulunduğu hakkında detayları yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 10.12.2020 02:54
Haber Güncellenme Tarihi: 10.12.2020 02:54
https://gazetebanka.com/
Sitrin Taşının Faydaları ve Özellikleri Nelerdir? Sitrin Taşı Nerelerde Bulunur?

Sitrin taşı yararları bakımından eski dönemlerden günümüze kadar kullanımı yaygın bir taş olarak gelmeyi başarmıştır. Yağmurun yağmasını sağlamak için eskiden kuvars taşı ile sitrin taşının beraber kullanıldığı bilinmektedir. Yunanca citron kelimesinden türediği bilinmektedir. Ateş ve silikat ile uyumlu olan sitrin taşı; gençlik, güç, umut, sadakat, sağlık ve kainatın sonsuz gücünü temsil etmektedir. En çok mücevher yapımında tercih edilen bir taştır. Doğada nadir bulunan taşlardan olan sitrin taşı, özellikleri ve faydaları bakımından da oldukça güçlü olan bir taştır. Taş göz alıcı rengini hematit, demir mineralleri ve limonit vermektedir.Sitrin Taşının Bilinen Faydaları Nelerdir?


Sitrin taşının faydaları, geçmişten beri süregelen araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. İnsan vücuduna ve yaşantısına birçok olumlu etkisinin olduğu bilinmektedir. Sitrin taşının yararları aşağıdaki gibidir:•    Kötü alışkanlıkları ve bağımlılıkları olanlar, sitrin taşı ile bunlardan daha kolay kurtulabilmektedirler.•    Kalp, karaciğer, böbrek ve dalak gibi iç organların işleyişlerinin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.•    Beyin fonksiyonlarının çalışmasını olumlu yönden etkilemektedir.•    Üzüntü gibi negatif ve hem insan yaşantısını hem de psikolojisini olumsuz etkileyen duyguların ortadan kalkmasına yardımcı olmaktadır.•    Cep telefonu, telsiz, tablet, bilgisayar gibi elektronik cihazlardan yayılan radyasyonun uzaklaşmasını sağlayarak ortaya çıkabilecek zararlardan korunmayı sağlamaktadır. Bu sayede insan ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır.•    Sinüzit ve migren gibi baş ağrısı problemi yaşayanların ağrılarından kurtulmalarını sağlamaktadır.•    Sindirim sistemini düzenlemekte ve kan dolaşımının da daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.•    Korkuların ortadan kalkmasını sağladığı için kişinin daha cesaretli ve güçlü hissetmesini sağlamaktadır.•    Mide ve bağırsak problemlerinden kurtulmayı sağlamaktadır.•    Kas ağrılarını azaltmaktadır.•    Uyku probleminin ortadan kalkmasını sağladığı gibi daha verimli bir uyku uyunmasını sağlamaktadır.•    Özellikle sık kabus gören çocuklarda yastığın altına sitrin taşı konmaktadır ve kabus görmeyi engellediği düşünülmektedir.•    Enerji verici etkisi olduğu için kişi kendisini daha enerjik hissetmektedir.•    Aile ortamının enerjisini düzenleyerek negatif enerjini ortadan kalkmasını sağlamaktadır.Sitrin Taşının Nitelikleri Nelerdir?


Sitrin taşının özelliklerine bakıldığında; sarı ve kahverengi gibi oldukça fazla sayıda rengi bulunan bir taştır. Sertlik derecesi 7 olarak bilinmektedir. Sitrin taşı; gücün, gizli gücün ve başarının sembolü olarak adlandırılmaktadır. Demir mineralleri ve limonite mineralleri içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca donmuş su da içerisinde bulunmaktadır ve bu sayede zihnin canlanmasına yardımcı olmaktadır.Sitrin Taşının Orijinalliği Nasıl Test Edilir?


Sitrin taşının gerçek olduğunun anlaşılması pek kolay değildir. Çakmak ve kibrit ile beraber taşın gerçek olup olmadığı test edilebilmektedir. Bunun için öncelikle çakmak ile bir kibrit yakılmalıdır ve ardından kibrit ile taş ısıtılmalıdır. Taşın içerisinde donmuş su bulunduğu için ısı ile beraber donmuş su çözülmeye başlamaktadır. Zaman içerisinde renk değişiminin olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer sitrin taşında erime olmaz ise; taş orijinaldir. Ancak taş erir ise; bu taşın sahte ve kaplama olduğu anlamına gelmektedir.Sitrin Taşı Nerelerde Bulunmaktadır?


Sitrin taşının çıkartıldığı yerler; Rusya, Madagaskar, Brezilya, Fransa ve Britanya başta olmak üzere birçok yerdir. Hemen hemen her yer denebilecek kadar geniş bir alandan çıkartılabilmektedir. Ancak anavatanı Brezilya olarak bilinmektedir. Sitrin taşı bulmak isteyenlerin öncelikle sitrin taşının özellikleri hakkında geniş çapta bilgi edinmeleri gerekmektedir. Sitrin taşını bulmak için oldukça uzun vakit harcanması gerekmektedir. Hidrotermal alanların olduğu yerlerde daha yaygın olarak görülmektedir. Kaya boşlukları ve pegmatitlerde sitrin taşı oluşumuna rastlanmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.