SON DAKİKA
Hava Durumu

Sigara Yasağı Nerelerde Geçerli Olacak? Sigara Yasağı Ne Zamana Kadar Sürecek?

Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlarda soru işareti oluşturan yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yeni koronavirüs tedbirlerinin yer aldığı genelgede İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya başta olmak üzere bütün illerde geçerli olan sigara yasağı uygulamaya getirildi. Genelde bugünden itibaren resmen uygulanmaya başladı. Buna göre vatandaşların sigara içeceği alanlar kısıtlandı. Kamuya açık alanlarda sigara içen vatandaşlar hakkında idari işlem yapılacak.

Haber Giriş Tarihi: 12.11.2020 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 12.11.2020 09:35
https://gazetebanka.com/
Sigara Yasağı Nerelerde Geçerli Olacak? Sigara Yasağı Ne Zamana Kadar Sürecek?

Tüm dünyada koronavirüs vaka sayılarının hızla artmaya başlamasıyla birlikte Türkiye’de de artan vaka sayıları yüzünden yeni önlemler alınmaya başlandı. Bu sefer il bazında sınırlı kalmayan ve ülke geneline yayılan koronavirüs tedbirleri arasında sokakta sigara içme yasağı da yer alıyor. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde geçerli olacak şekilde, bütün illerin valiliğine gönderdiği koronavirüs tedbirleri genelgesine göre, sokakta ve kamusal alanlarda sigara içmek artık yasaklandı.12 Kasım Tarihinden İtibaren Yasak

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan kamu açıklamasında; “12.11.2020 tarihinden itibaren tüm illerimizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/ bulunabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar) ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içme yasağı getirilmesi gerekmektedir.” ifadeleri kullanıldı. Bu yasağın uygulamaya geçirilmesinde tüm illerde artan koronavirüs vaka sayılarının etkili olduğu bildirildi.Daha önceden valiliklere gönderilen genelgede meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda herhangi bir istisna olmaksızın maske takma zorunluluğu getirilmişti. Vatandaşların sigara içmek bahanesiyle bu kurala uymadığı görüldüğünden sigara içme yasağı devreye alındı. Sigara içme yasağı olan yerler: kamuya açık alanlar, cadde, sokak, park, bahçe, piknik alanı, sahiller, toplu ulaşım araçları, işyerleri, fabrikalar. 12 Kasım (bugün) tarihinden itibaren denetlemelerin başlayacağı kamusal alanda sigara içme yasağının ne zamana kadar devam edeceği henüz açıklanmadı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.