SON DAKİKA
Hava Durumu

Raporlar ortaya koydu: Metaverse arsa satışları 2022’de 2 katına çıkacak! 4 büyük şirket satışlarda önde

Son dönemlerde sık sık gündeme gelen Metaverse’te arsa satışlarının boyutu 500 milyon doları aştı. Elde edilen bilgi ve öngörülere göre bu tutar 2022’de iki katına çıkacak.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2022 13:52
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2022 13:52
https://gazetebanka.com/
Raporlar ortaya koydu: Metaverse arsa satışları 2022’de 2 katına çıkacak! 4 büyük şirket satışlarda önde

Sosyal medya devi Facebook’un ismini “Meta” olarak değiştirmesi ile birlikte tüm dünyada daha popüler hale gelmeye başlayan Metaverse evreni, hala tam olarak anlaşılmaya çalışılıyor. Geleceğin sınırsız dijital evreni olarak tanımlanan Metaverse evreniyle ilgili olarak son dönemlerde arsa satışları gündeme geliyor. Ülkemizde de yoğun ilgi gören Metaverse arsa satışlarıyla ilgili ortaya koyulan veriler, satışların gittikçe arttığına işaret ediyor.Rapora Göre Metaverse Arsa Satışları Büyüyecek

CNBC’nin haberinde, Metaverse evreni arsa yatırımcısı ve danışmanlık firması Republic Realm’in CEO’su Janine Yorio “Büyük riskler var ama potansiyel olarak çok büyük kazançlar da var” sözlerini dile getirdi. MetaMetric Solutions tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre Metaverse satışları gün geçtikçe büyüyecek. Yapılan çalışmalarda, Metaverse arsa satışlarının şu ana kadar toplamda 500 milyon doları aştığı ve bu seviyenin 2022’de iki katına çıkabileceği belirtildi.Satışlarda 4 Şirket Ön Planda

Yapılan çalışmalar, Metaverse arsa satışlarında 4 şirketin ön planda olduğunu gösteriyor. Metaverse analistlerinin “Big Four” (Dört Büyük) olarak isimlendirdiği bu şirketler arasında ise Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels ve Somnium yer alıyor. Metaverse veri sağlayıcısı MetaMetric Solutions, Ocak ayındaki Metaverse arsa satışlarının 85 milyon doları aştığını ortaya koydu. Sunulan verilere göre bu satış hızı devam ederse, 2022’de Metaverse arsa satışlarının boyutu 1 milyar doları aşabilir.Metaverse Arsa Piyasası Büyüyecek Mi?

MetaMetric Solutions verilerine göre Metaverse arsa satışları Kasım ayında 9 kat artarak 133 milyon dolar boyutuna ulaştı. Öte yandan verilere göre Aralık ayında satışlar azalmaya başladı ve Ocak ayında, bir önceki Ocak ayına göre satışlar 10 kattan fazla arttı. BrandEssence tarafından yapılan bir pazar araştırmasına göre Metaverse emlak piyasası, 2028 yılına kadar %31 oranda büyüme gösterecek.Burada yer alan yorumlar genel niteliktedir. Gazete Banka oluşacak kayıplardan sorumlu tutulamaz. Kaynağı ise uzmanların kendi yorumlarıdır. Bu nedenle, yazılar ve makaleler tavsiye niteliği taşımaz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.