SON DAKİKA
Hava Durumu

PTT rapor parası sorgulama: PTT rapor parası sorgulama nasıl yapılır? PTT rapor parası nasıl alınır, şartları nelerdir? PTT rapor parası ne kadar, ne zaman yatar? PTT rapor parası sorgulama ve diğer detaylar...

PTT rapor parası sorgulama nasıl yapılır? PTT rapor parası ne zaman yatar? Rapor parası sorgulama ekranı ve e devlet üzerinden işlemler hakkında detayları yazımızda hazırladık. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen iş göremezlik ödeneği hakkında tüm detaylar yazımızda yer alıyor. SGK tarafından ödenen ve PTT üzerinden alınabilen rapor parası nedir, nasıl alınır? PTT rapor parası yattı mı nereden öğrenilir? Rapor parası sorgulaması T.C. kimlik no ile nasıl yapılır? Rapor parasının hesabınıza yatıp yatmadığı nasıl öğreneceğinizi ve PTT üzerinden iş göremezlik ödeneğini nasıl alacağınızı okuyabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 25.08.2021 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 25.08.2021 08:04
https://gazetebanka.com/
PTT rapor parası sorgulama: PTT rapor parası sorgulama nasıl yapılır? PTT rapor parası nasıl alınır, şartları nelerdir? PTT rapor parası ne kadar, ne zaman yatar? PTT rapor parası sorgulama ve diğer detaylar...

Rapor parası ne zaman yatar, rapor parası sorgulama ekranı ve iş göremezlik raporu hakkında merak ettiğiniz soruların cevabı yazımızda yer alıyor. SGK tarafından ödenen rapor parasını nasıl sorgulayabilirsiniz? Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen iş göremezlik ödeneğinin PTT üzerinden nasıl alınacağına dair detaylar yazımızda hazırladık.rapor parasıSSK rapor parasının yattığını nasıl öğrenebilirim?


SSK rapor parası sorgulaması e devlet sisteminden yapılabilmektedir.  Rapor parası sorgulamasını e devlet sisteminden yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması gerekir. E devlet şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesi üzerinden temin edebilirsiniz. E devlet rapor parası sorgulaması için; • www.turkiye.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaranız ve E devlet şifreniz ile sisteme giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu,
 • Ortak (4a/4b/4c) Hizmetler,
 • 4a/4b iş göremezlik ödemesi görme seçeneklerini takip ederek iş göremezlik ödeneği sorgulamasını yapabilirsiniz. 


E-devlet şifreniz ile PTT bank rapor parası sorgulaması yapmak için hemen  rapor parası sorgulama e-devlet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.rapor parası ne zaman yatarPTT rapor parası bankamatikten çekilir mi?


Eğer banka hesaplarından birisini SGK şahıs ödemeleri sistemine kaydetmediyseniz ödemeler PTT’ye gönderilir ve ödemeyi PTT gişelerinden almanız gerekir. ATM’den alamazsınız.rapor parasiPTT rapor parası ne zaman yatar?


İş görmezlik ödeneğinin yatırılması için kişinin hasta olduğunda gittiği hastanenin işlemlerin tamamını yapmış olması gerekmektedir. Bundan dolayı alınması ortalama olarak 2 ay sürer. Bazı durumlarda hastane işlemleri hızlıca yapar. Bu durumda rapor parasının derhal alınması mümkün olur. Sadece hastanenin yoğun olması ya da belge beklenmesi durumlarında rapor parasının alınması uzun sürebilir. Hastalık, iş kazası ya da doğum sebebiyle alınabilecek rapor parası, işverenin maaşınızı ödememesine, maaşınızı direkt olarak devletten almanıza yardımcı olur. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafınca yapılacak bu ödemenin öteki adı geçici iş göremezlik ödemesidir.rapor parasiPTT rapor parası nasıl alınır?


Rapor parası için ihtiyaç duyulan şartları belirttikten sonrasında rapor parası PTT’den ne kadar sürede alınır, ne zaman yatar? İşte ödeneğin detayları... Bu probleminin net bir cevabı yoktur. Şu sebeple yapılacak olan işlemler ne kadar hızlı yapılırsa para o denli erken yatacaktır; fakat geç yapılması durumunda ise geç bir halde PTT’ye yatacaktır.İş görmezlik parasının alınma süreci genel olarak şu şekilde olmaktadır: • Hastalanan işçinin raporu alıp işverene vermesi gerekmektedir. İşveren de bu teslimattan sonra bir şekilde sorumluluklara sahip olacaktır.
 • İşyerine teslim edilen sağlık raporu sonrasında işyeri sahibi ya da muhasebeci tarafından bu rapor e-rapor sistemine girer.  İşveren ya da muhasebeci rapor sistemine girer, SGK da sonrasında işlemlere başlar.
 • E rapor sistemine işlenmesi için işyerlerine süre verilir ve 5 gün içinde e rapor sistemine işlenmez ise işyerlerine yönetimsel para cezaları uygulanır.
 • E-rapor sistemine işlenen rapor SGK sisteminde görünür.
 • İlgili kişiler sağlık raporunu inceler ve herhangi bir problem bulunmaz ise onaylanır.
 • Onay verildikten sonrasında ise rapor parası için PTT’ye ödeme talimatı gider.


 • iş görmezlik parası  PTT Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır?


  İstirahat parası sorgulama işlemi yalnızca e-devlet şifresi ile ve e-devlet üzerinden online olarak yapılabilir. Bunun dışında online olarak internetten iş göremezlik sorgulaması yapamazsınız.   Eğer e devlet şifreniz yoksa Alo-170 hattını ya da bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Müdürlüğü’nü telefonla arayarak bilgi alabilir ve ödeme durumunuz hakkında SSK rapor parası sorgulaması yaptırabilirsiniz.  SGK tarafından verilen ödemeyi, E-devletten PTT rapor parası sorgulamak için rapor parası sorgulama e-devlet sayfasından e-devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.  iş görmezlik parası  Rapor Param Yatmış mı Nasıl Öğrenebilirim?


  Rapor parasının sorgusu e-devlet sistemi üstünden yapılabilmektedir. Rapor parası yattı mı? sorusunun cevabı e-devlet ve elektronik adresi olan Toplumsal Güvenlik Kurumu bölümleridir.   E-SGM sisteminden bazı durumlarda rapor parası sorgulama işlemi hatalar vermektedir. Bu sebeple en güvenilir sistem e-devlet sistemidir.   E-devlet sistemine şifre ile giriş yapılarak sorgulama bölümünden rapor parasının yatıp yatmadığı öğrenilebilmektedir. E-devlet sistemine giriş için e-devlet şifresi gerekmektedir. Bu şifre her vatandaşa kişisel olarak hazırlanmıştır ve PTT şubelerinden 2 TL karşılığında talep edilebilir.   E-devlet şifresi ile giriş yapıldığında kimlik doğrulama istenecektir. Kimlik bilgilerinin doğru girilmesi halinde talep edilen sorgulama sayfasına girilebilir. Böylelikle T.C. ile rapor parası sorgulama e-devlet sistemi üstünden yapılmış olur.

  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.