SON DAKİKA
Hava Durumu

PTT hangi günler açık, cumartesi açık mı? PTT çalışma saatleri ve öğle arası saat kaçta?

PTT mesai (çalışma) saatleri, cumartesi günleri çalışıp çalışmadığı ve hafta sonu açık olan şubeler hakkında bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz. Öğle arası saatleri, iletişim bilgileri ve en yakın PTT şubesinin nasıl bulunacağı hakkında detaylar yazımızda.

Haber Giriş Tarihi: 08.12.2019 01:58
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
PTT hangi günler açık, cumartesi açık mı? PTT çalışma saatleri ve öğle arası saat kaçta?

PTT'nin açık olduğu günler, hafta içi her gündür. PTT şubelerinin yalnızca merkezde bulunan şubeleri ise cumartesi günleri de hizmet vermektedir. CUMARTESİ AÇIK OLAN PTT ŞUBELERİ HANGİLERİ?


Merkez şube sorgulamak isteyen kişiler için kurumun hazırlamış olduğu bir sorgulama sayfası bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir: • PTT kurumu resmi internet sitesi ana sayfasında bulunan "En Yakın PTT" sekmesine tıklayarak PTT şubesi sorgulama sayfasına gitmeniz gerekmektedir.
 • Ardından öncelikle sorgulama yapmak istediğiniz il ve ilçeyi seçmeniz gerekecektir.
 • Bu işlemden sonra PTT iş yeri filtreleme seçenekleri sekmesinden "Gişe Cumartesi Çalışma" sekmesine tıklamanız gerekmektedir. 
 • Ardından belirlediğiniz lokasyonda bulunan ve cumartesi açık olan PTT merkez şubeleri görüntülenecektir. 


PTT ÇALIŞMA SAATLERİ SAAT KAÇLA KAÇ ARASINDA?


PTT mesai saatleri, hafta içi ve hafta sonu değişiklik göstermektedir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi PTT kurumunun merkez şubeleri cumartesi günleri de faaliyet göstermektedir. Ancak cumartesi günleri çalışma saatleri, hafta içi çalışma saatlerinden farklılık göstermektedir.Kurum aracılığıyla işlem yapmak veya posta göndermek istiyorsanız çalışma saatleri içerisinde başvuru yapmanız gerekecektir.PTT çalışma saatleri ise şu şekildedir: • PTT kurumu hafta içi çalışma saatleri: 08.30 - 17.30
 • PTT kurumu cumartesi çalışma saatleri: 08.30 - 13.30 


PTT'den işlem yapmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise kurumun öğle tatilidir. Öğle tatili saatleri içerisinde hizmet verilmemektedir. PTT Öğle Arası Saat Kaçta?

PTT kurumu öğle arası saati, hafta içi uygulama bulmaktadır. Kurum cumartesi günleri zaten yarım gün çalıştığından dolayı kesintisiz olarak hizmet vermektedir. Hafta içi günlerinde ise her gün 1 saatlik öğle arası bulunmaktadır.PTT şubelerinde işlem yapmak isteyenlerin işlemlerini öğle arasından önce veya sonra gerçekleştirmeleri gerekmektedir.Kurumun öğle arası saatleri şu saat aralığındadır: • 12.30- 13.30


PTT MÜŞTERİ HİZMETLERİ İRTİBAT NUMARASI NEDİR?


PTT müşteri hizmetleri telefon numarası, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Kurumun müşteri hizmetleri irtibat numarası 444 1 788 hattıdır.PTT MÜŞTERİ HİZMETLERİ MESAJ TAKİP SAYFASIPTT Şubesi Adres ve Yol Tarifi

PTT şubesi adres bilgisi isteyen kişiler, bu işlemlerini "En Yakın PTT" hizmetini kullanarak gerçekleştirebilmektedir.Kurumun resmi internet sitesi ana sayfasında bulunan "En Yakın PTT" hizmetine tıklanıldıktan sonra adres bilgilerini talep ettiğiniz PTT şubesinin il ve ilçe bilgilerini sisteme girmeniz gerekmektedir.EN YAKIN PTT UYGULAMASI RESMİ SAYFASIArdından izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir: • PTT sorgulama sayfasının hemen yanında bulunan harita üzerinde arama yaptığınız PTT şubesi görüntülenecektir.
 • Üzerinde PTT simgesi bulunan noktaya tıklamanız gerekmektedir.
 • Bu noktaya tıklanıldığında, PTT şubesinin irtibat numarası, adres bilgileri ve çalışma saatleri görüntülenmektedir. 
 • PTT şubesinin yol tarifi için ise haritanın üstünde sağ tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından "Yol Tarifi Başlangıç" sekmesine tıklayarak yol tarifi bilgilerine ulaşabilirsiniz. 
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.