SON DAKİKA
Hava Durumu

Netflix abonelik fiyatları zamlandı! Yeni rakam şok etti…

Dijital film ve dizi izleme platformu olan Netflix fiyatlarına zam geldi. Netflix Türkiye, kullanıcıların abonelik fiyatları için yeni zam oranını açıkladı. En düşük paket fiyatı 63 lira olarak açıklandı!

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2023 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 15:57
https://gazetebanka.com/
Netflix abonelik fiyatları zamlandı! Yeni rakam şok etti…

Çevrimiçi dizi ile film izleme platformu olan Netflix’den yeni bir zam haberi daha geldi. Dijital platform olan Netflix Türkiye, 2023 yılına hızlı bir giriş yaptı. Abonelik fiyatlarında ciddi bir zam oranına gidildi. Paket rakamları için %40 oranında zam yapıldı. Netflix Türkiye, yeni zam sonrasında 10 ay içerisinde üçüncü defa zam yapmış oldu.

Online dizi ve film izleme platformu olan Netflix’den yeni bir zam haberi daha geldi. Abonelik ücretlerinde zam geldi. Netflix Türkiye paket fiyatları için toplamda %40 oranında bir zam yaptı. 2023 yılının ilk zammı olarak kayda geçen bu son zam kullanıcıları için şok etkisi yarattı.

Artık yeni zamla beraber Netflix Türkiye plan rakamları oldukça yükseldi. 2022 senesinin başında temel plan için 26.99 lira ödeniyordu. Standart plan içinse 40.99 liralık bir ödeme mevcuttu. Aboneler özel plan içinse 54.99 lira ödeme yapıyordu.

ARTIK EN UCUZ PLAN 63 LİRA!

Yıl içinde yapılan zamlarla bu rakamlarda artışa geçildi. Artık aboneler temel plan için 37.99 lira öderken standart plan içinse 57.99 lira ödedi. Özel plan içinse 77.99 liralık bir ödeme yapılmaya başlandı. Fakat şirket fiyatları daha da arttırmaya gitmişti. 13 Eylül 2022 tarihinden itibaren abonelik fiyatlarında yeniden dudak uçlatan bir rakamla artış yaptı. Artık temel plan için 45.99 lira, standart plan içinse 69.99 lira özel plan içinse 93.99 lira ödeme yapılmasına karar verildi.

 17 Ocak2023 yani bugün itibariyle şirket abonelik ücretlerinden yeniden bir artış yapma karar aldı. Ve yeni rakamları paylaştı. Artık temel plan abonelik ücreti için 63.99 lira ödenecekken standart plan için de aylık olarak 97.99 lira ödenmesine karar verilirken özel plan için de aylık olarak tam 130.99 lira ödeme yapılacak.

Güncellenen zam fiyatları sonrasında servis erişimde ciddi anlamda zorlaştı.

Yeni zam sonrasında ise şirketten şu açıklama geldi; Platforma yeni üye olacak kimseler için yeni zamlı ücretler geçerli olacaktır, hali hazırdaki platform üyeleri içinse yeni zam oranı kademeli olarak arttırılacaktır. Aşamalı olarak yeni değişikliğe geçilecek. Eğer mevcut platform kullanıcıları herhangi bir değişiklik yapmadılarsa, yeni zamlı ücretlere geçilmeden önce e-mail alacaklardır. Bu e- maille bilgilendirme yapacağız, ifadelerini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.