SON DAKİKA
Hava Durumu

Mültecileri Almayan Yunanistan’a AB’den 700 Milyon Euro Destek!

Göçmen krizi ile ilgili uzun süredir faaliyette bulunmayan Avrupa Birliği, Türkiye’deki sınır kapılarının açılması ile ilgili Yunanistan’a destek oldu. Mültecilerin Yunanistan’a alınmaması ile ilgili tek yürek olan Avrupa Birliği mesajlarla da bunu desteklemişti. Türkiye’de sınır kapılarının açılması üzerine AB Komisyonu Başkanı Yunanistan’a mültecileri geçirmemesi için 700 milyon Euro yardım yapacağını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2020 00:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Mültecileri Almayan Yunanistan’a AB’den 700 Milyon Euro Destek!

AB Komisyonu Başkanı, Yunanistan’a mültecileri ülkeye almaması için 700 milyon Euro yardım yapacağını açıkladı. Türkiye’nin sınır kapılarını açması üzerine Yunanistan’a yola çıkan göçmenlerin ülkeye giriş yapmaları istenmiyor.AB’DEN ARDI ARDINA AÇIKLAMALAR


Uzun süredir göçmen krizi ile ilgili herhangi bir faaliyette bulunmayan Avrupa Birliği, Türkiye sınır kapıları açıldıktan sonra ardı ardına açıklamalarda bulunmaya başladı. Türkiye’nin sınır kapılarının açılması üzerine Yunanistan’a mültecilerin sınıra alınmaması için AB her türlü desteği vereceğini açıkladı.SAĞLANAN DESTEKLER NELER?


AB Komisyonu Başkanı Ursulavon der Leyen yaptığı açıklamalarda verilecek olan 700 milyon euronun yarısının şimdi gönderileceğini duyurdu. Aynı zamanda 100 sınır koruma görevlisi, 7 gemi, 2 helikopter, 1 uçak, 3 özel araç gönderilecek.“BU TÜM AVRUPA’NIN SORUMLULUĞUDUR”


Türkiye’de sınır kapılarının açılmasının ardından Avrupa Birliği Yunanistan’a her türlü yardımı yapacağını açıkladı. Yunanistan’a sağlanan koruma görevlisi, helikopter, uçak ve özel araç gibi yardımlar dışında 700 milyon Euro desteği sağlanacak. Göçmen krizi ile alakalı yıllardır herhangi bir şey yapmayan AB, yaptığı açıklamalara ek olarak, “Bu sadece Yunanistan’ın kontrol altında tutması beklenebilecek bir meselesi değildir. Tüm Avrupa’nın sorumluluğudur” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.