SON DAKİKA
Hava Durumu

Konya Teknik Üniversitesi en az lise olmak şartıyla memur alımı yapıyor! Personel alımları KPSS puanına göre yapılacak!

Konya Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı! Yayımlanan ilana göre üniversite, en az lise mezunu sözleşmeli memur alımı yapacak. Toplam 5 sözleşmeli personel alımı yapılacak ilan başvuru şartları nelerdir? Konya Teknik Üniversitesi memur alımı başvurusu ne zaman yapılacak? Kimler sözleşmeli personel alımı ilanına başvurabilir? Kona Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanı başvuru evrakları neler? İşte ayrıntılar…

Haber Giriş Tarihi: 24.04.2020 10:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Konya Teknik Üniversitesi en az lise olmak şartıyla memur alımı yapıyor! Personel alımları KPSS puanına göre yapılacak!

Konya Teknik Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli memur (personel) alımı yapacak! KPSS (B) puanına göre alım yapacak olan üniversite, adaylara ilave bir yazılı ya da sözlü sınav yapmayacak. Sözleşmeli personel alımı başvuruları ise bugün itibari ile başladı!KONYA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ HANGİ KADROLARA PERSONEL ALIMI YAPACAK?


Üniversite tarafından alım yapılacak 5 sözleşmeli personel için tercihler şu kadrolardan oluşacak: • 1 Makine Mühendisi,
 • 1 Elektrik Mühendisi,
 • 1 Mimar,
 • 2 destek personeli.


ADAYLARDAN TLEP EDİLEN GENEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?


Konya Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanında, tüm branşlar için farklı şartlar aranıyor. Başvuru için branş bazında istenen şartlara göz atabilirsiniz. Genel olarak üniversite tarafından başvuru için istenen şartlar ise şunlardır:* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.* Başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak,* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,* Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileliiflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,* Erkek adayların askerlikle ilişkisi bulunmaması (S-1, S-2 ve S-3 kadroları için, askerliğini yapmış veya tecil ettirmiş olmak, (S-4 ve S-5 kadroları için askerliğini yapmış olunması gerekmektedir)* 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,* Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz,* Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak,* Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek,* Adayların 2018 KPSS(B) grubu puan türlerinden mezuniyetine uygun olan puan türüne sahip olması gerekmektedir. Ayrıca deneyim şartı istenilenlerin çalışma süreleri ve belgelerin asılları değerlendirilecektir,* Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,* Sadece bir unvan kodu için başvurulacaktır. Birden fazla unvan kodu için başvuru yapılması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır,* Özel şartların ilan tarihinin ilk günü itibariyle sağlanıyor olması gerekmektedir.PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI MI, SON BAŞVURU TARİHİ NE?


Konya Teknik Üniversitesi 5 sözleşmeli memur alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Adayların pozisyonlara başvuru için 20 gün süreleri bulunuyor. 20 gün süre ile birlikte başvurular ise 13 Mayıs 2020 tarihinde sonlanacak.BEŞ SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI BAŞVURULARI NEREYE, NASIL YAPILACAK?


Konya Teknik Üniversitesi’nin personel alımı ilanına başvurular posta yoluyla yapılacak. Konya Teknik Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı adına gönderilecek posta için adres ise şöyledir:“Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Akademi Mah. Yeni İstanbul Cad. No:235/1 Selçuklu/KONYA”Beş Sözleşmeli Memur Alımı Başvuru Evrakları Neler?

 • Başvuru formu,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi,
 • 2018 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi,
 • Nitelikler bölümünde istenilen çalışma belgeleri veya sertifikalar,
 • Barkotlu SGK Hizmet Dökümü,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • 1 adet vesikalık fotoğraf,
 • S-1, S-2 ve S-3 kadroları için istenilen alanlarda çalıştığını gösterir, Çalışma veya Görev Belgesi,
 • S-4 ve S-5 kadroları için Ehliyet fotokopisi.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.