SON DAKİKA
Hava Durumu

KOBİ’lere Yeni Kredi Destek Paketi Müjdesi: Tutar 7,5 Milyar Lira! KGF ve Avrupa Yatırım Fonu KOBİ Destek Başvuruları Başlıyor!

Açıklanan son dakika haberlerine göre KOBİ’lere yeni kredi destek paketleri geliyor! Covid-19 Esnaf Destek Kredisi ve KOBİ destek kredisinden nasıl yararlanılacağı gibi soruların cevapları haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. Pandemi sürecinde esnafın yanında olmaya devam eden devlet, Kredi Garanti Fonu ve Avrupa Yatırım Fonu desteğiyle COSME programı kapsamında yeni bir destek paketi hazırlıyor. KOBİ’lere sunulan kredilerin vade ve faiz oranları hakkındaki detaylı bilgilere ulaşmak için haberimizi incelemeye devam edin.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2020 20:10
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2020 20:10
https://gazetebanka.com/
KOBİ’lere Yeni Kredi Destek Paketi Müjdesi: Tutar 7,5 Milyar Lira! KGF ve Avrupa Yatırım Fonu KOBİ Destek Başvuruları Başlıyor!

Kredi Varlık Fonu’nun Avrupa Yatırım Fonu’ndan sağladığı 300 milyon TL değerindeki hibe ve öz kaynaklardan sağladığı destek ile KOBİ’lere bir süredir beklediği destek müjdesi verildi. Belirtilen bu müjde kapsamında KOBİ’lere yaklaşık olarak 7,5 milyar TL kredi desteği bekleniyor. Detayları haberin içeriğinde bulabilirsiniz.PROJE KAPSAMINDA KOBİ’LERE SAĞLANACAK OLAN DESTEK KREDİSİNİN DETAYLARI NELERDİR?Açıklanan bilgilere göre KOBİ’lere sağlanan destek 1 yıl ödemesiz ve 60 aya varan vade seçenekleri sağlıyor. Bu kredide belirlenecek olan faiz oranı ise piyasa şartlarına bağlı olarak ilgili bankalar tarafından belirleniyor. Zor bir süreçte olan işletmeler için sektör ayrımı yapılmaksızın işletme sermayesini karşılamak ve istihdam rakamlarını koruyabilmek adına kredi fonu sağlanıyor. Bu fon sayesinde ekonominin rahatlatılması ve vatandaşların finansman sıkıntısı yaşamamaları hedefleniyor. Avantajlı kredi seçeneğinin bir diğer özelliği çekilecek limitin 1.125,000 TL olarak belirleniyor olması.KOBİ’LERE KREDİ DESTEĞİ SAĞLAYAN PAKET HAKKINDA KGF GENEL MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI!Geçtiğimiz günlerde KOBİ’lerin rahat bir nefes almasını sağlayan müjde KGF Genel Müdürü Kasım Akdeniz’den geldi. Akdeniz; KOBİ’lere sağlanan finansman desteğinin sağlanması ve rekabet gücünün arttırılması amacıyla bir protokol imzalandığını ifade ediyor. Bu protokol kapsamında; üretim, istihdam ve rekabet gücünün istenilen düzeye gelinmesinin hedeflendiği belirtiliyor. Ayrıca yaptığı açıklamada bu sağlanacak olan kredi fonunun yaygın ve katma değerli alanlarda kullanmayı hedeflediklerinin altını çiziyor. Fona aktarılacak olan tutarın 300 milyon TL’si Avrupa Yatırım Fonu ve 300 milyon TL’lik tutarı da KGF tarafından finanse ediliyor. Bu katkılarla birlikte varlıkta oluşturulacak kefalet karşılığı 7,5 milyar TL’lik kredi imkanı sağlanmış oluyor.KOBİ’LERE DESTEK PAKETLERİNDEN KİMLER YARARLANABİLİYOR? BAŞVURULAR NE ZAMAN?Covid-19 kapsamında zor günler geçiren esnafın yanında olmaya devam eden BDDK, açıkladığı destek paketi kapsamında sektör ayrımı yapılmaksızın bütün esnafların bu fondan yararlanabileceğini belirtiyor. Bu büyük destek kredisinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin başvuruları 8 Aralık 2020 tarihinden itibaren başlayabileceğini belirtiyor. Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre kurulmuş KOBİ tanımına uygun gerçek ve tüzel kişilerin işletmeleri ilgili bankalara müracaat ederek destek paketinden yararlanabileceği ifade ediliyor. İlgili bankalar, kredi fonundan yararlanan müşterilerine 5 yıl vadeli ödeme planı sağlıyor. Finansman erişimine kolaylık sağlayan KOBİ desteğinden yararlanmak isteyen esnaf vatandaşlar, bu müjdeli haber ile birlikte banka şubelerini ziyaret etmeye başlıyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.