SON DAKİKA
Hava Durumu

Kasım 2019 Memur Maaşı Görüntüleme Nasıl Yapılır? E-Bordro ile E-Devlet Maaş Sorgulama

15 Kasım tarihi öncesi maaş bilgisine ulaşmak isteyen devlet memurları E-Devlet üzerinden aylık maaş sorgulama yapabiliyor. E-Bordro sorgulama hizmeti ile maaş bordrosu sorgulama nasıl yapılır? Memur maaşı E-Devlet üzerinden nasıl öğrenilir? TC ile memur maaşı sorgulama ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 14.11.2019 05:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Kasım 2019 Memur Maaşı Görüntüleme Nasıl Yapılır? E-Bordro ile E-Devlet Maaş Sorgulama

1 Eylül 2015 tarihi itibari ile memur maaş bordrosu basılı olarak dağıtılmıyor. Memur maaşı sorgulama işlemleri E-Bordro üzerinden gerçekleştirilebilmektedir E-Devlet üzerinden 15 Kasım maaşı E Bordro sorgulama yapabilmek için TC Kimlik numaranı ile birlikte e-Devlet şifrenizin olması yeterlidir. E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden şifrenizi temin edebilirsiniz.E-BORDRO KASIM 2019 MAAŞ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Kasım 2019 E-Bordro sorgulama işlemi için linkini kullanarak “Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” sayfasına giriş sağlayabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki aracılığı ile girilen sayfada kimlik doğrulama yapmanın ardından online maaş bordro sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.BARKODLU MAAŞ BORDROSU NASIL YAZDIRILIR?

E-Devlet üzerinden yapılan maaş sorgulama ardından aynı sayfayı kullanarak basılı bordronuzu temin edebilirsiniz. Barkodlu maaş bordrosu yazdırma işlemi için aşağıdaki sıralamayı takip etmeniz yeterlidir:* Yukarıda verilen linki kullanarak “Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti” sayfasına giriş yapın.* Bordro almak istediğiniz dönemi ay ve yıl olarak seçerek maaş bordronuza ulaşın.* Görüntülenen maaş bordrosu ekranında “Bordro Görüntüle PDF” sekmesine giriş yapın.*Açılan yeni pencerede “Barkodlu Belge Oluştur” düğmesine basın.* Açılan ekranda “Dosya İndir” düğmesini kullanarak istediğiniz döneme ait maaş bordronuzu cihazınıza indirin.* Cihazınıza indirmiş olduğunuz maaş bordronuzu yazıcı yardımı ile çıkartarak kullanabilirsiniz.E-BORDRO HİZMETİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

E-Devlet üzerinden verilen e-Bordro hizmetinden yararlanabilmeniz için aşağıdaki iki kriteri sağlamanız gereklidir:* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olmak* Maaşı Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden almakSÖZLEŞMELİ PERSONEL (4C) E-BORDRO ALABİLİR Mİ?Sözleşmeli personel (4C) e-Bordro sorgulama işlemi yapılamamaktadır. Sözleşmeli personeller yukarıda verilen iki şartı yerine getirmediği için e-Bordro uygulamasından yararlanamazlar. Sözleşmeli olarak istihdam edilen personeller, memur maaşı sorgulama işlemi için gerekli maaş bordrolarına çalıştıkları kurumun muhasebe, insan kaynakları ya da bordro biriminden temin edebilirler.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.