SON DAKİKA
Hava Durumu

Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapıyor! Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nde Devlet Memuru Olma Şartları Neler?

Karayolları Genel Müdürlüğü mühendis kadrolarına devlet memuru alımı yapacağını kısa süre önce duyurdu. Memur alımında kadro sayısının 8 ve görev yerinin Ankara olduğu açıklandı.

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2019 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı Yapıyor! Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nde Devlet Memuru Olma Şartları Neler?

Karayolları Genel Müdürlüğü sınavına girmek isteyen kişilerin ilk olarak KGM resmi internet sitesi içerisinden ilk atama başvuru kısmına girip gerekli bilgileri doldurmaları gerekiyor. Yapılan işlem bittikten sonra herhangi bilgi değişimi yapılması söz konusu olmamaktadır. İnternet sitesi dışından yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Sınava ilk defa yapılacak atama kadro sayının 3 katı kadar kişi çağrılacaktır. Sıralama KPSS puan türünden yüksekten düşüğe doğru olacaktır. Son sırada çağrılan adayla aynı puana sahip kişiler de sözlü sınava girmeye hak kazanacaktır. Sınava girme kriterlerine uyan adayların isimleri ve sınav yerleri sınav tarihinden en az 7 gün öncesinde resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır. Sözlü sınava girecek olan adayların yanında fotoğraflı kimlik belgesinin olması gerekmektedir. Sınav başvuru tarihi 3 Ocak 2020'de başlayacak ve 29 Ocak 2020 tarihinde bitecek. Sözlü sınav tarihi ise 29 Ocak 2020 olarak açıklandı.KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DEVLET MEMURLUĞU SÖZLÜ SINAV KRİTERLERİ


Sözlü sınavda KGM birçok hususa dikkat etmektedir. Adayların sözlü sınavında dikkat edilecek kriterler:* Mesleği hakkında bilgisi* Kendini ifade yeteneği* Davranışlarında mesleğe karşı uyumluluğu* Analitik düşünme kapasitesi* Genel kültür ve yetenek seviyesiYukarıda belirtilen kriterlere öncelikli olarak bakılacaktır. Sözlü sınav içerisinden 100 üzerinden 70 puan ve 70 puan üstü alan adaylar başarılı sayılacaktır. Sözlü sınavdan alınan puan ile KPSS puanının ortalaması alınacaktır. 
Sınavı kazanan adaylar ve yedekleri sınav bitiminden sonraki 15 gün içerisinde resmi sitede yayınlanacaktır. KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DEVLET MEMURLUĞU BAŞVURU ŞARTLARI


* 2018 KPSS 3 puan türünden 70 puan ve 70 puan üzeri almak* 657 Devlet Memurları Kanunu 48. Madde de yer alan şartlara uymak* İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak* Yapı Mühendisliği, Yapım Yönetimi, Hidrolik, Geoteknik, Yapı Malzemeleri, Zemin Mekaniği, Ekonometri, Finans, İşletme, Mekanik, Ulaştırma, Trafik Planlaması ve Uygulaması, Yapı yönetimi, Coğrafi Bilgi Teknolojileri dallarının birinde yüksek lisansını tamamlamış olmak* KPDS/YDS son 5 yılda B seviyesinde İngilizce bilmek* Seyahat ve arazi koşullarına uyumlu olmak.Yukarıda verilen şartlar içerisinde yer alan yüksek lisans mezunu kişilerden yeteri kadar başvuru sayısı gelmez ise lisans mezunları değerlendirmeye alınacak.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.