SON DAKİKA
Hava Durumu

Jandarma Personel Temin Sayfası: Jandarma Subay Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2019 13:43
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Jandarma Personel Temin Sayfası: Jandarma Subay Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılan duyuruya göre Jandarma subay personel alımı gerçekleştirilecek. Son açıklamalara göre 220 erkek subay öğrenci alımı yapılacak Jandarma subay alımı başvuru süreci 1 Temmuz 2019 tarihinde resmen başladı. Jandarma personel alımına yapılacak olan ön başvurular 26 Temmuz 2019 günü saat 17.00’da sona erecek. Başvuruların sonuçları ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin düzenleyeceği sınava katılmaya hak kazanan adaylar, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden duyurulacak.

Jandarma Subay Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin 220 erkek subay öğrenci alımına ilişkin yayınlamış olduğu personel alımı ilanında adayların başvuru sırasında hangi esaslara uyması gerektiği açıkça belirtilmiştir. Buna göre;

 • Ön başvurular yalnızcahttps://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet sitesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı PersonelTemin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapılacaktır. İnternetortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabuledilmeyecektir.
 • Jandarma ve SahilGüvenlik Akademisi’ne başvurmak isteyen subay öğrenci adaylarının “BaşvuruKılavuzunun” tamamını okuması ve bunun akabinde başvurusunu yapmış olmasıgerekmektedir.
 • Ön başvurularınbaşlama tarihi 1 Temmuz 2019 günü olarak belirlenmiştir. Ön başvuruların sontarihi ise 26 Temmuz 2019 günüdür. Adayların bu gün içinde saat 17.00’ye kadarbaşvurularını tamamlamaları gerekmektedir.
 • Jandama veSahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet Kapısıüzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı ya dainternet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılması mümkündür.
 • Başvurudeğerlendirmelerinin ardından başvurusu kabul edilen ve seçme sınavlarınakatılmaya hak kazanan aday listesinin sınavlarla ilgili uygulama esasları,sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisadresinden takip adayların bilgisine sunulacaktır.
 • Adaylarınbaştan sona okumaları gereken başvuru kılavuzunu okumadan internet ortamıdışında yaptıkları tüm başvurular reddedilecektir. Başvuru sırasında yapılanyanlış kodlamalar ve yanlış beyanlardan, ilanların takip edilmemesinden doğacakolumsuz sonuçlardan adayın kendisi sorumludur.
Jandarma Subay Alımı Adaylarda Aranacak Nitelikler

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 220 erkek subay öğrenci alımı ilanında belirtilen, adaylarda aranacak nitelikler şu şekilde açıklanmıştır:

 • T.C vatandaşıve erkek olmak
 • Lise veya MEB tarafındanonaylanmış dengi okullardan mezun olmak
 • Ocak ayınınbiri itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak
 • Güvenliksoruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak
 • Silah taşımayaveya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak
 • 2019 YılıJandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’ndabelirtilen başvuru şartlarını taşıyor olmak. (www.jandarma.gov.tr ve www.jsga.edu.tr internet adresleri üzerindensöz konusu kılavuza ulaşabilirsiniz.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.