SON DAKİKA
Hava Durumu

Jandarma Personel Alımı 2019 Başvuru Şartları Nelerdir?

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2019 11:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Jandarma Personel Alımı 2019 Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma personel alımı 2019 konusunda gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. “Jandarma subay alımı başvuru nelerdir?” sorusunun yanıtlarını arayan adaylar internet üzerinden bu konuda araştırma yapmaya devam ediyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından kamuoyuna açıklanan son duyuruda, 220 erkek subay öğrenci yapılacağı belirtildi. 2019 Jandarma subay alımı için ön başvurular 1 Temmuz 2019 Pazartesi günü resmen başladı ve 26 Temmuz 2019 tarihinde mesaim bitimi olan saat 17.00’a kadar devam edecek. Adaylar başvurularını nereden ve nasıl yapacak? Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi öğrenci alımı başvuru şartları nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar…

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, 2019 yılı itibarıyla kamuoyuna duyurduğu personel alım ilanında 220 adet erkek subay öğrenci alımı gerçekleştireceğini açıkladı. 1 Temmuz Pazaretesi günü itibarıyla resmen başlayan başvuru süreci, 26 Temmuz 2019 tarihi saat 17.00’de mesai bitimine kadar devam edecek. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen erkek adaylar; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden başvuruda bulunabilecek. Kurumun bu internet sitesi üzerine e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden de giriş yapmak ve başvuru işlemlerini başlatmak mümkün.Jandarma 2019 subay alımı ile ilgili olarak merak edilen tüm detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Jandarma Subay Öğrenci Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nin internet sitesi üzerinden vatandaşların bilgisine sunduğu 220 erkek subay öğrenci alımı ilanında birtakım koşullar yer alıyor. Söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların bu şartlara uygun olması gerekiyor. İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi subay öğrenci alımı genel ve özel şartları:

 • Jandarma veSahil Güvenlik Akademisi’ne yapılacak olan ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı PersonelTemin Sistemi üzerinden e-Devlet Kapısı aracılığıyla yapılmaktadır. İnternetortamı dışında posta vasıtasıyla veya şahsen başvurma yoluyla yapılan tümbaşvurular dikkate alınmayacaktır.
 • Adaylarınbaşvuru kılavuzunda belirtilen hususların tamamını okuduktan sonra başvurudabulunması gerekmektedir.
 • Ön başvurular 1Temmuz 2019 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2019 günü saat 17.00’da sonaerecektir.
 • Jandarma veSahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne e-Devlet Kapısısistemi üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C kimlik kartı veyainternet bankacılığı seçeneklerinden biri kullanarak giriş yapılmasıgerekmektedir.
 • Başvurusu kabuledilen ve seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi, sınavlarailişkin bilgiler, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Girisinternet sitesi üzerinden ilan edilecektir.
 • Adaylarınbaşvuru kılavuzunu okumadan, internet platformu üzerinde başvuru yapmamasıgerekmektedir. Başvuru esnasında yapılan yanlış işaretlemeler veya yanlışbeyanlardan, bununla birlikte ilanların takip edilmemesinden doğan olumsuzsonuçlardan tamamen aday sorumludur.
Jandarma Subay Öğrenci Alımı Adaylarda Aranacak Nitelikler Nelerdir?
 • T.C. vatandaşıve erkek olmak
 • Lise veya MilliEğitim Bakanlığı tarafından dengi olarak kabul edilen eğitim kurumlarındanmezun olmuş veya eğitim sürecinin başlayacağı 9 Eylül 2019 tarihine kadar mezunolacak durumda olmak
 • Ocak ayınınbiri itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olmak (1 Ocak 1998 tarihinde ve sonrasıbir tarihte doğmuş olmak)
 • Güvenliksoruşturması veya arşiv taramasından olumlu sonuç almak
 • Silah taşımayaya da silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak
 • 2019 yılıJandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi Öğrenci Temini Başvuru Kılavuzu’ndabelirtilmiş olan başvuru şartlarını taşıyor olmak.

Jandarma subay öğrenci ilanında adayların baştan sona okumak zorunda olduğu kılavuza buradan erişebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.