SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul’da ulaşıma zam sonrası tepkiler büyüdü!

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ulaşıma zam geldi. Toplu taşımaya gelen %29.10’luk zam sonrasında taksiciler kuyruk oluşturdu. Bağcılar’da bulunan servisin önünde taksimetre güncellemeleri için sıraya girdiler.

Haber Giriş Tarihi: 29.12.2022 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 29.12.2022 11:02
https://gazetebanka.com/
İstanbul’da ulaşıma zam sonrası tepkiler büyüdü!

İstanbul’da ulaşıma zam yapıldı. Geçtiğimiz günlerde toplu taşımaya %29.10 oranında zam gerçekleşti. Zam haberinden sonra taksiciler Bağcılar’da bulunan servisin önüne taksimetrelerini güncellemek için akın ettiler. Servisin önünde uzun kuyruklar oluştu, oluşan manzara havadan da görüntülendi. Yeni zamla birlikle kısa mesafe taksi ücreti 40 lira oldu. 2023 senesinden itibaren geçerli olacak zam tarifeleri için taksiciler memnun.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) gerçekleştirdikleri toplantı sonrasında zam kararını açıkladı. Açıklanan kararla %29.10 oranında zam kararı açıklandı. Böylece İstanbul içinde kısa mesafeli yolculuklar 40 TL oldu. Yeni zam oranları 2023 yılından itibaren geçerli olmaya başlayacak.

ZAM SONRASI KUYRUK MEYDANA GELDİ

Açıklanan zam haberinden sonra Bağcılar taksimetre servisinin önünde kuyruklar olmaya başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren taksimetre güncellemeleri için kalabalık oluştu. Yeni zam oranı için taksimetresini güncellemek isteyen taksiciler oldukça kalabalık bir görüntü oluşturdu. Taksicilerin oluşturduğu manzara havadan da görüntülenebildi.

Gelen zamlar sonrasında taksi şoförü Ali Akşahin konuya dair şunları söyledi: Güncelleme yapılacak zamanlarda genelde yoğun oluyoruz, güncelleme 1 Ocak tarihinden itibaren sistemde olacak ve altmış saat kadar sürecek. Bu süre içinde de 10 bin kadar aracın güncellenmesi yapılacak.

Yapılan zamlardan sonra taksimetresini güncellemeye gelen taksiciler bir hayli fazlaydı. Onlardan biri olan İsmail Emekçi’de şunları söyledi: Gelen zam konusunda mutluyuz. Güncelleme için de sevindik. Taksiye indi bindi fiyatının 40 lira olması memnun edici. Maliyet yüksek ama taksimetre düşükken bu bizi düşündürüyordu. Umarım zam İstanbul için hayırlı olur. Yeni zam sonrasında sıranın olmadığını görüp güncelleme işlemi için geldiğini belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.