SON DAKİKA
Hava Durumu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? İBB kimlere yardım yapıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da yaşayan ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılama noktasında yetersiz kalan vatandaşlara yardım etmektedir. Büyükşehir Belediyesi çeşitli yardımları ile vatandaşların İstanbul gibi ekonomik olarak zor bir şehirde ayakta kalmasına destek vermektedir.

Haber Giriş Tarihi: 22.10.2020 22:30
Haber Güncellenme Tarihi: 22.10.2020 22:30
https://gazetebanka.com/
İstanbul Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? İBB kimlere yardım yapıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul'da ikamet eden ve çeşitli sebeplerden dolayı yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım sağlamaktadır. İstanbul'da ikamet eden vatandaşlar farklı şekillerde yardım için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvuru yapabilmektedir. Belediyenin vatandaşlara sunduğu yardımlar ihtiyaç alanlarına göre çeşitlenmektedir.İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlar başvuruda bulunan ailelerin ihtiyaç durumlarının incelenmesi sonucunda yapılmaktadır. Başvuru yapan ailelerin gerçekten ihtiyaç sahibi mi yoksa asılsız başvuruda mı bulunduğu gerekli incelemelerin sonucunda belli olmaktadır. Gerçekten ihtiyaç sahibi olan ailelere durumlarına göre farklı yardımlar sağlamaktadır.İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Yardımları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara çeşitli yardımlar sağlanmaktadır. Başvuruda bulunan vatandaşların temel ihtiyaç, eğitim vbç ihtiyaçlarına yönelik birden fazla yardım türü bulunmaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarını karşılamalarına yönelik sosyal yardım kartı yardımı yapmaktadır. Yardım kartının yanı sıra nakdi yardım da yapılmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'a taşınmış ancak sosyal ve ekonomik olarak şehirde tutunamayan vatandaşlara memleketlerine dönmeleri için göç yardımında bulunmaktadır. Belediyenin diğer bir yardım türü ise eğitim yardımıdır. Eğitim yardımı ilkokul, ortaokul ya da lise öğrencilerinden engelli, yetim ya da öksüz olanlara yılda 1 defa nakdi yardım da bulunmaktadır.İBB Sosyal Yardım Kartı Nedir?İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sağladığı yardımların içinde en çok talep gören sosyal yardım kartıdır. 2014 yılına kadar koli şeklinde yapılan yardım 2014 itibari ile sosyal yardım kartı olarak yapılamaya başlanmıştır. Sosyal yardım kartı geliri olmayan ailelere, geliri olduğu halde hanedeki kişi sayısının giderlerini karşılamaya yetmeyen aileler için ya da eşi vefat etmiş kadınlara yapılmaktadır. Sosyal yardım kartı tüm marketler zincirlerinde geçerlidir. Sosyal yardım kartlarının limitleri 50 TL, 100 TL ve 150 TL olarak değişmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.