SON DAKİKA
Hava Durumu

İki üniversite en az lise mezunu 125 sözleşmeli sağlık memuru alacak! KPSS’li personel alımı ilanına başvurular bugün başladı!

Selçuk Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi, toplam 135 sözleşmeli memur personel alımı yapıyor! Başvuruların 27 Nisan 20202 tarihi itibari ile yayımlandığı personel alımı ilanında, eğitim seviyesinin en az lise mezunu olduğu belirtildi. En az lise mezunu KPSS’li sözleşmeli personel alımı hangi branşlara yapılacak? Sağlıkçılar hangi pozisyonlarda istihdam edilecek? 125 sözleşmeli memur sağlık personeli alımı başvuruları nereye, nasıl yapılacak? 125 sözleşmeli sağlık personeli başvuruları ne zaman, başladı mı? 125 sağlıkçı alımı başvuru evrakları neler, nereye teslim edilecek? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2020 04:47
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
İki üniversite en az lise mezunu 125 sözleşmeli sağlık memuru alacak! KPSS’li personel alımı ilanına başvurular bugün başladı!

İki üniversiteden 125 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı yayımlandı! Selçuk ve Necmettin Erbakan Üniversiteleri tarafından yapılacak sözleşmeli sağlık memuru alımı ilanı için başvurular bugün itibari ile başladı. Sağlık personeli alımı başvurularında ise gerekli evraklarla birlikte adaylar, son başvuru tarihine kadar online olarak ilanlara başvuru gerçekleştirecekler.125 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI HANGİ BRANŞLARA YAPILACAK?


İki üniversite tarafından toplamda 125 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak ilanlar için en az lise mezunu olma şartı aktarıldı. Selçuk Üniversitesi personel alımı ilanı ile 38 sözleşmeli sağlıkçı alacağını açıklarken, Necmettin Erbakan Üniversitesi 87 sağlık memuru alacağını duyurdu. KPSS ile alım yapılacak pozisyonlar için her üniversite, farklı sayıda sağlık personeli kadrosu için istediği personel sayısını yayımladı.Selçuk Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personelini Hangi Kadrolara Alacak?

Selçuk Üniversitesi yayımladığı sağlık personeli alımı ilanında, farklı branşlara toplamda 38 adet personel alacağını duyurdu. Sağlık personeli iş ilanına göre alım yapılacak pozisyonlar ve sayıları ise aşağıda belirtildi: • 25 Hemşire (Lisans mezunu),
 • 1 Hemşire (Ortaöğretim mezunu, İlk yardım belgeli),
 • 1 Hemşire (Ortaöğretim mezunu, Yenidoğan Yoğun Bakım ve Pediatri başarı sertifikalı),
 • 2 Anestezi Teknisyeni (Ortaöğretim mezunu),
 • 1 Acil Tıp Teknisyeni (Ortaöğretim mezunu),
 • 1 Dil ve Konuşma Terapisti (Lisans mezunu),
 • 1 Yaşlı Bakım Sağlık Teknikeri (Ön lisans mezunu),
 • 1 Diyaliz Sağlık Teknikeri (Ön lisans mezunu),
 • 1 Paramedik Sağlık Teknikeri (Ön lisans mezunu),
 • 2 Anestezi Sağlık Teknikeri (Ön lisans mezunu),
 • 1 Röntgen Teknisyeni (Ön lisans mezunu),
 • 1 Fizyoterapist (Lisans mezunu).


Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personelini Hangi Kadrolara Alacak?

Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından yayımlanan 87 sözleşmeli sağlık personeli alım ilanında, lisans ve ön lisans mezunu sağlıkçı alınacağı duyuruldu. Üniversite alım yapacağı sağlık personeli branşları için şu bölüm ve sayıları yayımladı: • 74 Hemşire (Lisans mezunu),
 • 2 Sağlık Teknikeri (Anestezi ön lisans mezunu),
 • 4 Diğer Sağlık Personeli (İlk ve Acil Yardım Sağlık Personeli ön lisans mezunu),
 • 2 Diğer Sağlık Personeli (Diyaliz Teknikerliği ön lisans mezunu),
 • 1 Diğer Sağlık Personeli (Eczane Teknikerliği ön lisans mezunu),
 • 2 Diğer Sağlık Personeli (Patoloji Laboratuvar Teknikleri ön lisans mezunu),
 • 1 Diğer Sağlık Personeli (Radyoloji / Tıbbi Görüntüleme ön lisans mezunu),
 • 1 Laborant (Tıbbi Laboratuvar ön lisans mezunu).


125 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?


Her iki üniversitenin yayımladığı ve toplamda 125 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak ilanlar için genel şartlar şu şekildedir:* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,* Kamu haklarından mahrum bulunmamak,* Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,* Erkekler için ; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfta geçirmiş olmak,* 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,* Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) grubu KPSSP3, Ön lisans mezunları için 2018 KPSSP93 puanı esas kabul etmek,* Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.Yukarıda genel şartlara ilave olarak 125 sözleşmeli personel alımı için istenen özel şartlar şunlardır:* Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek,* Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunlarının 2018 KPSS (B) sınavına girmiş olması,* Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,* Sadece bir unvan kodu için başvurulacaktır.125 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?


Sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvurular bugün itibari ile başladı! 27 Nisan 2020 tarihi ile başlayan 125 sözleşmeli sağlık memuru alımı başvuruları için son başvuru tarihi üniversiteye göre şöyledir:* Selçuk Üniversitesi 38 sağlık personeli alımı son başvuru tarihi 11 Mayıs 2020* Necmettin Erbakan Üniversitesi 87 sağlık personeli alımı son başvuru tarihi 12 Mayıs 2020125 SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ BAŞVURULARI NEREYE YAPILACAK?


Her iki üniversiteye yapılacak personel alımı başvuruları online olarak yapılacak. Necmettin Erbakan Üniversitesi için yapılacak başvurular www.meramtip.com.tr adresi üzerinden eksiksiz şekilde yapılacak. Selçuk Üniversitesi sağlık personeli alımı başvuruları ise hastaneilan.selcuk.edu.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek.125 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

Her üniversite için istenen evraklar farklı şekilde yayımlandı. Selçuk Üniversitesi sağlık personeli başvuru evrakları şunlardır:* Fotoğraf başvuru sırasında ilgili alana yüklenecektir.* Nüfus Cüzdanı Fotokopisi* Diploma Fotokopisi ve/veya mezuniyet belgesi fotokopisi. (Yükseköğrenim (önlisans ve lisans) mezunları için e-devlet’ten alınacak barkodlu mezuniyet belgesi)* Adli Sicil Kaydı (E-Devlet üzerinden alınan Barkodlu Belge olacaktır.)* Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunları için 2018 KPSS(B) sınavına girmiş olduğunu gösterir belge (KPSS sonuç belgesi)* Aranan nitelikleri kanıtlayıcı belgeler (Aranan nitelikleri kanıtlayıcı belge istenen unvanlarda her nitelik için ayrı ayrı belgelendirme yapılarak ilgili alana yüklenecektir.)* Deneyim ve hizmet şartı olan unvan kodlarında SGK Hizmet Cetveli (Barkodlu) veya 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışanlar için onaylı hizmet cetveli* Erkek adaylar için askerlik durum belgesiNecmettin Erbakan Üniversitesi tarafından istihdam edilecek sağlık personelleri için başvuru evrakları ise şunlardır:* Başvuru Formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır)* Diploma veya geçici mezuniyet belgesi* Çalışma belgesi* Kimlik Belgesi* 2018 KPSS (B) grubu sonuç belgesi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.