SON DAKİKA
Hava Durumu

Hibe desteği duyuruldu! Geri ödemesiz hibe için tek şart…

Yeteri kadar maddi gücü olmayan ama kendi işini kurmak isteyenler dikkat! Girişimcilere yönelik geri ödemesiz hibe desteği verilecek. Devlet destekli hibe sağlanacak ve birçok program geri ödemesiz olacak. İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 28.12.2022 13:03
Haber Güncellenme Tarihi: 28.12.2022 13:03
https://gazetebanka.com/
Hibe desteği duyuruldu! Geri ödemesiz hibe için tek şart…

Kendi işini kurmak isteyen birçok kimse maddi yetersizlikler nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremiyor. Birçok girişimci ya da küçük şirket maddi durumda olanaksızlıklardan dolayı kendini gösteremiyor. Fakat çoğunun haberinin olmadığı hibe desteği var. Üstelik devlet destekli olan hibe yardımı geri ödemesiz. Sağlık, bilişim, gayrimenkul, ihracat olmak üzere pek çok şirket bu destekten faydalanabilir.

Birçok şirket veya girişimci hayallerini bu sayede hayata geçirebilecek. Konuya dair konuşan Muhasebe Finans Uzmanı Güler Karaköse şunları söyledi: Şirketler, girişimciler ve yatırımcılar Ticaret Bakanlığı’ndan veya KOSGEB’ten sağlanan bu destekten ne yazık ki habersiz. Buralardan milyonlar lira kadar hibe ve teşvik konusunda bilgi sahibi değiller, diye belirtti.

BİRÇOK SEKTÖR GERİ ÖDEMESİZ HİBEDEN HABERSİZ

Konuşmasına şunları ekleyerek devam etti: devlet bahsi geçen sektörleri geri ödemesiz bir şekilde teşvikle desteklemekte. Böylece hem ülke istihdamının katkı sağlanmış oluyor hem de ihracatın artışı sağlanmış oluyor. Teşvik desteğiyle çok iyi duruma gelebilecek sektörler var. Ancak maalesef ki bu teşvik yardımından birçoğunun haberi yok. Biz KOSGEB ve Ticaret Bakanlığı’nın bu konuda ki tüm hibe ve teşvik yardımlarını sıkıca takip etmekteyiz. Bilgi, güçtür diyerek konuşmasında belirtti.

Karaköse, ülkemizde bilişim ve alt sektörlerinde faaliyet gösteren firmalar Ticaret Bakanlığı’nın hibe destek programı gereğince 20 milyon TL’ye kadar hibe alabilirler. Bilişim sektöründeki şirketlere her sene geri ödemesiz olmak üzere 20 milyon hibe teşvik verebiliyoruz dedi.

Yabancılara yönelik olmak üzere de konut, ticari ve diğer taşınmaz alanlarda gayrimenkul hizmeti sunan Türk firmalar içinde, kurum ile kuruluşlara her sene 10 milyon TL geri ödemesiz olacak şekilde teşvik verebiliyoruz sözlerini ekledi.

SAĞLIK TURİZMİ BİRİNCİ SIRADA

Teşvik programından en çok sağlık sektörü yararlanıyor. Zirvede sağlık turizmi var. Yurt dışından gelen hastalara rehberlik, danışmanlık ve organizasyon gibi alanlarda hizmet sunan firmalara her sene geri alınmayacak şekilde 40 milyon TL kadar hibe desteği aldırıyoruz, diyerek konuya dair konuşmasını gerçekleştirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.