SON DAKİKA
Hava Durumu

Her 3 yatırımcıdan 1'i kripto para hizmeti sunan bankaları tercih ediyor!

Dijital ödeme devi Visa tarafından yapılan araştırma dikkatleri çekti. Araştırmada her 3 Avustralyalı yatırımcıdan 1'inin kripto para hizmeti sunan bankaları tercih ettiği belirtildi.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 14:23
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2021 14:23
https://gazetebanka.com/
Her 3 yatırımcıdan 1'i kripto para hizmeti sunan bankaları tercih ediyor!

Avustralya, giderek daha fazla yatırımcının dijital varlıkları benimsemesiyle kripto alanında gerçekleşen bazı büyük reformlara hazırlanıyor. Dijital ödeme devi Visa tarafından yapılan son anket, her 3 kişiden 1'inin müşterilerine kripto hizmetleri sunan kurumlar için bankaları/finansal kurumları değiştirmeye istekli olduğunu gösteriyor.Bu, yakın zamanda yapılan bir araştırma ile ortaya çıktı. Visa – The Crypto Phenomenon: Consumer Attitudes & Use – tarafından yapılan araştırma, popüler karar vericiler arasında kripto farkındalığının yüzde 93 gibi şaşırtıcı bir oranda olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca araştırma, Avustralyalıların dörtte birinden fazlasının bir yatırım veya değişim aracı olarak doğrudan kriptoyla ilgilendiğini belirtiyor. Visa'nın Avustralya Yenilik ve Ortaklıklar Başkanı Anthony Jones şunları söyledi:Dijital para birimleri ve kripto varlıkları, yalnızca para hareketi için değil, aynı zamanda bu alandaki büyümenin devam etmesiyle birlikte dijital mülkiyet için bir teknoloji kayması anlamına geliyor. Bu yeni varlık sınıfına yapılan tüketici yatırımları ivme kazandıkça ve Avustralyalılar paranın geleceği hakkında nasıl düşündüklerini geliştirmeye başladıkça, her finans kurumu kripto için bir stratejiye ihtiyaç duyacaktır.Visa, Avustralya genelinde yaklaşık 800 finansal karar vericiyle anket yaparak aşağıdaki bilgilere ulaştı: • Avustralyalıların önemli bir bölümü kripto kullanıyor veya kriptoya yatırım yapıyor.
 • Kripto sahipleri yeni kullanım durumları konusunda oldukça heyecanlı.
 • Kriptoya maruz kalmanın temel motivasyonları, servet oluşturma ve finansal hizmetlerin geleceği olarak kriptoya olan inançtır.
 • Avustralyalılar kripto ödeme kartlarını ve kripto bağlantılı ödülleri çekici buluyor.
 • Tüketiciler ayrıca kripto ürünleri arayışında bankaları değiştirmeye istekli.


 • Avustralya hükümeti kripto reformlarına hazırlanıyor

  Avustralya hükümeti, yasal bir kripto çerçevesi sunmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Ayrıca Avustralya hükümetinin bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürmeye hazırlandığına dair haberler de var.  Hazine Bakanı Josh Frydenberg ayrıca kripto reformlarının “Avustralya'yı dünyadaki bir avuç lider ülke arasına sağlam bir şekilde yerleştireceğini” söyledi. Yaklaşan reformun, Avustralya ödeme sisteminin 1990'lardan bu yana en büyük geçişi olduğu bildiriliyor.  Eylül 2021'in başlarında, Avustralya Senato Komitesi mali alanda dokuz büyük reform önerdi. Avustralya Mali İncelemesine göre, hükümet bu dokuz reformdan altısını destekliyor. Buna kripto borsaları için bir lisans rejimi, merkezi olmayan özerk organizasyonları yöneten yasalar ve yeni ödeme platformları için ortak bir erişim rejimi dahildir. Hükümetin kripto düzenlemeleri planlarından bahseden Frydenberg şunları söyledi:  Açık olan şu ki, bu gelişmeleri benimsersek, Avustralya finans ve teknoloji arasındaki yakınlaşmadan yararlanmak için muazzam bir fırsata sahip olacaktır.  İşletmeler için bu reformlar, kripto varlıklarının düzenleyici ve vergi muamelesi ve yeni ödeme yöntemleri hakkında var olabilecek belirsizliği ele alacaktır. Bunu yaparken, daha fazla tüketici ilgisini çekecek, daha fazla yeni girişi kolaylaştıracak ve daha da fazla inovasyonun gerçekleşmesini sağlayacaktır.  Tüketiciler için bu değişiklikler, artan kripto varlık kullanımlarını desteklemek ve yeni ödeme yöntemlerinin tedavisini netleştirmek için düzenleyici bir çerçeve oluşturacaktır.  Yorum Ekle
  Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
  Yorumlar
  En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.