SON DAKİKA
Hava Durumu

Hakkari Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayınlandı! Öğretim Üyesi Alım Şartları ve Başvurusu

Hakkari Üniversitesi kariyer siteleri üzerinden öğretim üyesi ilanı yayındı. Hakkari Üniversitesi'nin 9 tane öğretim üyesi alacağı boş kadrolar ve başvuru şartları ise merak ediliyor.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2020 20:30
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2020 20:30
https://gazetebanka.com/
Hakkari Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayınlandı! Öğretim Üyesi Alım Şartları ve Başvurusu

Hakkari Üniversitesi doktora öğretim üyesi alımı yapacak. Üniversite kariyer sitelerinde paylaştığı ilan ile 9 tane doktora öğretim üyesi alacağını açıkladı. Üniversitenin ilanı duyan kişiler ise başvuru şartlarını ve süresini, gerekli belgeleri, hangi kadrolarda boşluk olduğunu araştırmaya başladılar.Hakkari Üniveristesi öğretim üyesi alımı yapacağını duyurduğu ilan ile başvuru yapmak isteyen adaylardan istenilen özellikleri ve başvuru şartlarını duyurdu. Belli bir başvuru süresi koyan üniversitenin öğretim üyesi alım ilanı ilgi topladı.ÖĞRETİM ÜYESİ BAŞVURULARINDA HANGİ BELGELER GEREKLİDİR?Hakkari Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında başvuru şartlarına uygun olan adayların üniversiteye ulaştırması gereken belgeler de belirtildi. Öğretim üyesi olmak için başvuru yapacak adayların anabilim dallarını ve bildikleri yabancı dilleri belirten dilekçe, doktora belgeleri ve kısa özgeçmişleri ile beraber bilimsel çalışmalarını da üniversiteye ulaştırması gerekiyor. Hakkari Üniversitesi adaylardan bu belgelerin 4 nüshasını talep ediyor.HAKKARİ ÜNİVERSİTESİ HANGİ FAKÜLTE VE BÖLÜMLERDE ÖĞRETİM ÜYESİ ALIMI YAPACAK?

Üniversitenin ilanını gören ve şartları taşıyan nitelikteki öğretim üyesi adayları hangi kadrolarda boşluk olduğunu araştırmaya başladı. Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ne, Eğitim Fakültesi'ne, Sağlık Bilimleri Fakütesi'ne, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Finans ve Bankacılık eğitimi verilen Çölemerik Meslek Yüksekokulu'na toplamda 9 tane öğretim üyesi alacak. Bu fakültelerin farklı bölümlerine alım yapacak olan Hakkari Üniversitesi'ne yoğun bir şekilde başvurular başladı.ÖĞRETİM ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURU SÜRESİ NEDİR?Hakkari Üniversitesi öğretim üyesi almak için verdiği ilanda başvuru için 15 gün süre belirtmiştir. 27 ekim tarihinde resmi gazetede yayınlanan ilana bu tarih itibari ile 15 gün içinde başvuru yapmak gerekmektedir.Hakkari Üniversitesi'nin ilanından sonra gerekli nitelikleri taşıyan birçok öğretim üyesi adayı başvuru yapmaya başlamıştır. Üniversite başvuru tarihinin bitmesi ile başlayacağı incelemelerin sonucuna göre 9 tane öğretim üyesini kadro olarak alacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.