SON DAKİKA
Hava Durumu

Fındık üreticileri müjde: Destek ödemeleri başladı! Ödemeler nasıl yapılacak, kim ne zaman fındık destek ödemesi alabilecek?

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’den fındık üreticilerine müjde geldi! Tomakin, her yıl fındık üreticilerine ödenen ve ödenme tarihi merakla beklenen “Alan Bazlı Destek Ödemeleri” başladığını duyurdu. Kaç kişiye fındık destek ödemesi yapılacak? Toplam ne kadar fındık destek ödemesi yapılıyor? Kim, ne zaman ve ne kadar fındık destek ödemesi alabilecek? İşte 2020 fındık destek ödemesi ayrıntıları…

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2020 05:12
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Fındık üreticileri müjde: Destek ödemeleri başladı! Ödemeler nasıl yapılacak, kim ne zaman fındık destek ödemesi alabilecek?

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, fındık üreticilerinin beklediği müjdeyi verdi! 2019 üretim yılna ait alan fazlı fındık gelir desteği ödemelerinin 20 Mart 2020 Cuma tarihi itibari ile ödenmeye başladığını duyuran Tomakin, ödemelerin nasıl yapılacağını açıkladı.123 BİN 416 ÜRETİCİYE 280 MİLYON 604 BİN LİRA DESTEK ÖDEMESİ!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 milyar liralık ekonomi destek paketi sonrasında fındık üreticilerinin beklediği müjdenin geldiğini açıklayan Tomakin, ödemelerin 20 Mart tarihi itibari ile başladığını duyurdu. Tomakin, “İlimiz genelinde 2019 üretim yılı için toplam 123 bin 416 üreticimize 280 milyon 605 bin lira fındık alan bazlı gelir destekleme ödemesi yapılacak.” ifadelerini kullandı.“11 YILDA 3 MİLYAR LİRA DESTEK ÖDEMESİ”


2019 üretim yılı fındık destek ödemeleri hakkında açıklamasına devam eden Tomakin, “2009 üretim yılından itibaren yapılmaya başlanan fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerinin şu an 11. ödemesi yapılacak olup, bu ödemeyle birlikte ilimiz fındık üreticilerine son 11 yılda ödenen destek miktarı yaklaşık 3 milyar lirayı bulmuş olacaktır.” ifadelerini kullandı.“TEDBİRLERE UYALIM”


Devam eden koronavirüs salgını sebebi ile fındık üreticilerine uyarıda bulunan Tomakin, destek ödemesini almak isteyen fındık üreticilerinden tedbirli olmalarını istedi. Tomakin, “Üreticilerimize hayırlı olsun, paralarını iyi günlerde kullansınlar. Milletçe geçirmekte olduğumuz zor günlerde bu paraların üreticilerimize önemli faydası olacağına inanıyorum.”“Ancak dünyada olduğu gibi ülkemizde de korona virüsü nedeniyle önemli tedbirler alınmıştır. Tedbirlere mutlaka uyalım, vatandaşlarımızın sağlığı her şeyin önündedir. Hiçbir şey, hiçbir para sağlımızdan önemli değildir. Bankalarda izdiham yapmadan, birbirimizin hakkına riayet ederek, görevlilerin ikazına uyarak paralarımızı bankalardan alalım.” ifadeleri ile uyarılarda bulundu.2020 FINDIK ÖDEMELERİ NE ZAMAN, NEYE GÖRE YAPILACAK?


2019 üretim yılına ait fındık destek ödemelerinin 20 Mart Cuma tarihi ile başladığını duyuran Tomakin, ödemelerin TC kimlik numarası son hanesine göre yapılacağını bildirdi. 20 Mart 2020 Cuma günü TC kimlik numarası son hanesi “0” olan üreticilerin ödemesi yapıldığını belirten Tomakin, ödeme takvimini şöyle özetledi:* TC kimlik numarası son hanesi 2 olan fındık üreticilerine ödeme 27 Mart 2020 Cuma,* TC kimlik numarası son hanesi 4 olan fındık üreticilerine ödeme 3 Nisan 2020 Cuma,* TC kimlik numarası son hanesi 6 ve 8 olan fındık üreticilerine ödeme 10 Nisan Cuma günü yapılacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.