SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Alacaklara Müjde!: 2020 Devlet Destekli Konut Kredisi Geldi! Aylık 1360 TL Taksitle 100.000 TL Kredi Desteği Fırsatı!

Devlet destekli konut kredisi 2020 yılında da devam edecek. Ev almak isteyenler için aylık 1360 TL taksitle 100.000 TL konut kredisi fırsatını kaçırmayın! Detaylar haberimizde...

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2020 09:17
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev Alacaklara Müjde!: 2020 Devlet Destekli Konut Kredisi Geldi! Aylık 1360 TL Taksitle 100.000 TL Kredi Desteği Fırsatı!

Devlet destekli konut kredisi son zamanlarda devletin vatandaşlarına sunmuş olduğu en önemli olanaklardan bir tanesi olarak görülmektedir. Sosyal devlet anlayışına göre ev alma gayesini yerine getirmek isteyen ve bu amaca ulaşmak isteyen kişiler, belirli oranlarda birikim yaparak ev almak için devlet desteğinden faydalanabilmektedirler. Buna göre kişilerin sağlaması gereken belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartları sağlayan herkes devlet destekli konut kredisi kullanabilir. Devletten Destekli Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?


Devlet destekli konut kredisi almak isteyen kişiler, belirli şartları yerine getirdiklerinde bu kredilerden kolaylıkla faydalanabilmektedirler. Konut sahibi olmak isteyen ancak bunun için gerekli maddi şartları sağlayamayan kişiler, satın alacakları konut için devletin anlaşmalı bankalarından birisinde hesap açtırırlar. Devlet bankada hesap açtıran kişilere sistemde 3 yıl kalma koşuluyla 15.000 TL’yi geçmeyecek şekilde devlet katkısı sağlamaktadır. Buna göre devlet katkısı yüzdesine bakıldığında kişilerin hesaplarında biriken tutarların yüzde 20’sini ve azami olarak 15.000 TL’yi geçmeyecek şekilde yardımda bulunabilmektedir.Devletten Destekli Konut Kredisi Alırken Birikim Hesabından Nasıl Faydalanılır?

Devlet destekli konut kredisi almak isteyen kişilerin birikim hesapların faydalanma durumu şu şekilde özetlenebilmektedir. Kişiler 3 sistemde kalmak koşulu ile öncelikle anlaşmalı bir banka üzerinden kendilerine hesap açarlar. Buna göre açılan hesapta aylık 1000 TL’yi geçmeyecek şekilde 3 yıl boyunca 36.000 TL para birikmiş olur. Ancak devlet katkı ödemesi genel olarak biriken tutarın yüzde 20’sini oluşturmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin açmış oldukları bu hesaplarda başka değişkenlerinde bir getirisi olabileceğidir. Ancak kişiler eğer parayı öncesinde çekerlerse hesaplarda birtakım değişikliklerin meydana gelmesi olası bir durumdur. Bu durumun kişiye olan en büyük yararı ise örneğin aylık 1360 TL ödeyen bir kişini 120 ay vade ile 100.000 TL’lik konut kredisi kullanabilme avantajlarının olmasıdır.Ziraat Bankası Devlet Destekli Konut Kredisi Birikim Hesabı Nedir?

Devlet destekli konut kredisi birikim hesabı açmak için başvurulabilecek en önemli bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankasıdır. Yeni yapılan düzenleme ile Ziraat Bankası, kendi kurumunu üzerinde devlet destekli konut kredisi birikim hesabı açtırmak isteyen kişilere yüzde 25 oranı ile 20.000 TL oranında birikim hesabı açtırmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası üzerinden devlet destekli konut kredisi birikim hesabına kişilerin hesaplarını ilk kez açmalarından kaynaklı olarak toplamda bir kez 37.645,87 TL olarak para yatırılabilmektedir. Bu sayede 20 bin TL teşvik alan bir kişi, alacağı evin 20.000 TL’sini devlet tarafından karşılamış olacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.