SON DAKİKA
Hava Durumu

Ev Alacaklar Dikkat! TOKİ Alt Gelir Grubu Kurasız İlanlar Güncellendi!

Haber Giriş Tarihi: 13.07.2019 09:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Ev Alacaklar Dikkat! TOKİ Alt Gelir Grubu Kurasız İlanlar Güncellendi!

TOKİ Türkiye Geneli Satış listesini güncellediğini duyurdu.Yeni listede çok sayıda alt gelir grubu ev kurasız satış yöntemi ilesahiplerine kavuşturulacak. Bununla birlikte düşük gelire sahip vatandaşların 366liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabilmeleri sağlanacak. TOKİ Türkiye Geneli Satış Listesi Temmuz2019 programı güncellendi. Bu kapsamda Türkiye genelinde pek çok farklıilde bulunan çok sayıda konut, kurasız başvuru önceliği ile satışa sunuldu. Evsahibi olmak isteyen düşük gelirli vatandaşlara özel hazırlanan kampanyada 366lira aylık taksit ve 13 bin liradan başlayan peşinatlarla cazip teklifler sunuldu.

TOKİ Ankara SincanAçık Satış Konut Projesi

TOKİ Ankara Sincan Saraycık Mahallesi Konut Projesikapsamında satışa sunulan konut sayısı;

  • 60 adet 2+1 konut
  • 275 adet 3+1 knout
  • 19 adet 4+1 konut

olmak üzere toplamda 365 konut 16 Temmuz - 30 Eylül 2019tarihleri arasında kurasız açık satış yöntemi ile satışa sunulacak. Satışlarbaşvuru önceliğine göre gerçekleştirilecek ve Halkbank şubeleri üzerindenyapılacak.

TOKİ Ankara MamakGülseren Açık Satış Konut Projesi

TOKİ'nin Ankara'da bir diğer projesi olan Mamak Gülseren'desatışa sunduğu konutlar; 3 adet 2+1 olarak belirlendi. Düşük gelirlivatandaşlara yönelik hazırlanan bu projede ön şartsız, kurasız başvuruönceliğine göre konut alma ve seçme olanağı sağlanıyor. Başvurular 29 Temmuzile 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Halkbank Ankara şubeleri üzerindenyapılacak.

TOKİ Açık Satış KonutProjesi Nedir?

TOKİ tarafından yapılan konut satışları iki ana kategori altında yapılmaktadır. Bu u kapsamda alt gelir grubu konut projelerinde satışlar kura ile yapılırken, üst gelir grubu konut projelerinde yapılan satışlar ise açık satış yöntemi uygulanarak yapılmaktadır. Açık satış yöntemi ise satış ilanına konulan konutların kurasız olarak satışının yapıldığı bir sistemdir. Konut sahibi olmak isteyenler bu konutlar için belirlenmiş olan tarihler arasında, ilgili banka şubeleri üzerinden başvuru önceliği ile konut sahibi olabilmektedir. Diğer bir değişle açık satış konut projesinde belirtilen tarihler arasında söz konusu banka şubesine gelen ilk kişi, istediği konutu seçerek satın alma hakkına sahiptir. Bu sayede TOKİ'den ev sahibi olma fırsatından yararlanmış olur.

TOKİ'den Alınan EvKiraya Verilir Mi?

Pek çok vatandaş TOKİ'den alınan evlerin kiraya verilip verilemeyeceğini merak ediyor. Bu kapsamda TOKİ projenin grubuna göre kira uygulaması yapıyor. Nitekim alt gelir grubu konut projeleri için ikamet şartı arandığı gerekçesiyle evlerin kiraya verilmesine izin verilmiyor.

TOKİ'den konuya ilişkin yapılan açıklamada, alt gelir grubuprojelerinde sözleşme imzalanan konutlarda borç bitene kadar, alıcının veyaailesi için ikamet koşulu aranmakta olduğu belirtilmiştir. Bunun yanındaalıcının kendisinin, eşinin veya çocuklarının sözleşme imzalanan konutta ikametetmediklerinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.