SON DAKİKA
Hava Durumu

Erasmus Nedir, 2020 Şartları Nelerdir, Nasıl Kazanılır? Başvurusu ve Gerekli Belgeler

2020 yılı birlikte öğrenci değişim programlarına katılmak ve yurt dışında staj yapmak isteyen kişiler araştırmalara başladı. Erasmus adıyla bilinen bu değişim ve staj programı için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Peki 2020 yılı için Erasmus şartları nelerdir? 2020 Erasmus başvurusunda hangi belgeler istenir?

Haber Giriş Tarihi: 14.01.2020 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Erasmus Nedir, 2020 Şartları Nelerdir, Nasıl Kazanılır? Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Daha önceden Erasmus adıyla yürütülen bu program 2014 yılı itibariyle Erasmus Plus adını almıştır. 2014-2020 yılları için Erasmus Plus adıyla yürütülecek olan bu program hibe desteği sunarak devam edecektir. Erasmus Plus olarak değiştirilen bu program 2020 yılı için eğitim, öğretim, öğrenim, staj, profesyonel gelişim, yaygın öğrenme temelli gençlik aktiviteleri ve gönüllü çalışmaları içermektedir. Erasmus programı esas itibariyle öğrenci değişim programıdır. Türkiye’de okuyan veya okulunu tamamlamış öğrenciler, belirli bir süre zarfında başka bir ülkedeki öğrenciyle değişim yapar. Bu değişimler yüksek öğrenim için olabileceği gibi aynı zamanda öğrenimini tamamlamış öğrencinin kısa süreli stajı içinde olabilir.2020 ERASMUS BAŞVURU  ŞARTLARI NELERDİR?


• En az bir yıl üniversitede eğitim görmüş olmak.• Lisans öğrencileri için en az 2,20 ve lisansüstü öğrenciler için en az 2,50 ortalama sahibi olmak (ortalamalar 4,00 üzerindendir ve üniversitelere göre değişkenlik gösterebilir).• Yapılan yabancı dil düzeyi sınavından geçerli bir not almak (sınavlar genellikle B1 düzeyinde yapılır, gideceğiniz üniversitenin özel bir talebi var ise B2 olur).• Başvurular değerlendirilirken, genel not ortalamasının yüzde 50’si ve yabancı dil sınavının yüzde 50’si alınarak değerlendirilir.• Daha önce programa katılmış kişilerin puanları üzerinden 10 puan düşülür.2020 ERASMUS İÇİN GEREKLİ BELGELER?


• Erasmus Öğrenim Hareketliliği Başvuru Formu.• Kısa özgeçmiş.• Not döküm belgesi.• Yabancı dil sınavı sonuç belgesi veya yerine kabul edileceği açıklanan sınavların sonuç belgesi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.