SON DAKİKA
Hava Durumu

En düşük emekli maaşına zam sonrası gözler promosyonda! 2020 en düşük emekli maaş promosyonuna zam gelecek mi, kaç para olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” teşvik paketinden en düşük emekli maaşına zam çıktı! Emekliye verilen zam müjdesi ardından dikkatler emekli promosyon tutarlarına çevrildi. 650 bin emekliye maaş zammı sonrası promosyon zammı gelecek mi? Bankalar 2020 yılında en düşük kaç lira promosyon veriyor? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2020 12:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
En düşük emekli maaşına zam sonrası gözler promosyonda! 2020 en düşük emekli maaş promosyonuna zam gelecek mi, kaç para olacak?

Devam eden koronavirüs (Covid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinde emekliye zam müjdesi yer aldı! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen en düşük emekli maaşının 1500 liraya çıkartılacağı müjdesi ile gözler bankalara çevrildi. 2020 emekli promosyonlarına zam gelecek mi?2020 YILINDA BANKALAR NE KADAR EMEKLİ PROMOSYONU ÖDÜYOR?


SGK ile bankalar imzaladıkları emekli maaş promosyonu protokolü kapsamında en düşük 500 lira, en yüksek 750 lira promosyon ödemesi yapıyor. Bankaların 1500 liranın altında emekli maaşı alan müşterilerine sunduğu 500 lira emekli promosyonunda, artacak olan en düşük emekli maaşı ile promosyon artırılması beklentisi oluşturuyor.Bankalar 1500 lira ile 2500 lira arasında aylık alan emeklilere en düşük 625 lira promosyon ödemek için protokol imzaladılar. Özel bankalar düzenledikleri emekli promosyon kampanyaları ile yüksek tutarda ödeme yaparken; Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank SGK protokolü ile taahhüt edilen ödemeyi yapıyor.Yaklaşık 650 bin emekli 1500 lira altında aylık alıyor. Aylıkların 1500 liraya yükseltilmesi ile maaşlar 500 liradan 625 lira promosyon ödeme bandına yükselecek. Arada oluşacak 125 lira promosyon farkı için ise henüz net bir açıklama bulunmuyor. Emeklilerde ise promosyon ödeme tarihine kadar aylıklara “Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinde açıklanan zammın gelmesi halinde, 125 lira ek promosyon ödemesi hakkından faydalanılabileceği beklentisi hakim!2020 EMEKLİ PROMOSYON ÖDEMELERİ NE ZAMAN?


Türkiye Bankalar Birliği (TBB), promosyon ödemesi taahhütname verme süresi olan 30 Haziran’a kadar olan emeklilerde, bankaların herhangi bir onay beklemeksizin promosyon tutarlarının yatırılmasına karar verildiğini duyurmuştu. Bankalar ise kendi bünyelerinde promosyon ödemeleri için farklı tarihlere işaret ediyor. Mart ayı ile başlayan promosyon ödemeleri, TBB açıklamasına göre 30 Haziran 2020 tarihine kadar beklenmeden yapılacak.EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONUNDA TAAHHÜT ŞARTI KALDIRILDI!


Koronavirüs ile mücadele kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, taahhüt verme şartının kaldırıldığını duyurmuştu. Selçuk, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında emekli promosyonunda taahhüt şartını geçici olarak kaldırdık.” ifadeleri ile taahhüt şartının kaldırıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 76 yaş ve üzeri emeklilerin talep etmesi halinde evde aylıkların ödenmesi kararına uygulaması ile emeklilerin koronavirüse karşı korunması amaçlandı.Kamu bankalarının güncel emekli promosyon ödemelerine göz atabilirsiniz: /bankacilik/2020-ziraat-bankasi-vakifbank-ve-halkbank-emekli-promosyon-odemeleri-h5491.htmlZiraat Bankası emekli promosyon ödeme kampanyasını inceleyebilirsiniz: /bankacilik/ziraat-bankasi-emekli-promosyon-odemeleri-2020-belirlendi-emeklilere-h4289.htmlAkbank emekli promosyon 2020 kampanya ayrıntılarına ulaşabilirsiniz: /bankacilik/2020-akbank-emekli-promosyon-kampanyasi-detaylari-akbank-emekli-maasi-h4422.html

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.