SON DAKİKA
Hava Durumu

Elon Musk’dan açıklama yok! Twitter’da durumlar karıştı…

Geçtiğimiz günlerde Twitter’da alışılmadık bir olay meydana geldi. Pek çok üçüncü parti Twitter uygulaması sorunla karşılaşmaya başladı. Sorun sonrasında gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gidildi. Ancak bu durum da şüpheler doğdu..

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2023 10:18
Haber Güncellenme Tarihi: 21.01.2023 10:18
https://gazetebanka.com/
Elon Musk’dan açıklama yok! Twitter’da durumlar karıştı…

Geçen günlerde sosyal medya uygulaması olan Twitter’da değişik bir olay meydana geldi. Twitter’da üçüncü parti taraf uygulama geliştiricileri sorunla karşılaştı. Twitter platformunun üçüncü taraf uygulama geliştiricilere yönelik bir yaptırımının olup olmadığına dair şüpheler konuşulmaya başlandı…

Birçok üçüncü parti Twitter uygulamasının karşılaştığı sorunlar sonrasında bazı şüpheler doğdu. Sosyal medya platformunun üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine yönelik bir işlem kısıtı getirip getirmediği merak edilmeye başlandı. Uygulama geliştiricilerine yönelik yasaklama amacıyla ilgili şüpheler de gündeme geldi. Bu şüphelerin yanı sıra önemli olan bir gelişme meydana geldi.

Sosyal medya platformu olan Twitter’ın yaşanan bu olaylardan sonra sözleşmesindeki kısıtlamalar bölümü şaşırtıcı bir şekilde değişti. Yaşanan sorun sonrasında meydana gelen bu değişim gözlerden kaçmadı. Sözleşme şu şekilde değişti: Lisanslı olan materyallerin Twitter uygulamalarının yerinde kullanılacak, benzer bir hizmet yada ürün oluşumu yada oluşturmaya çabalamak için kullanımı yada bunlara erişilmesine dair kısıtlama getiren maddeyle güncellenmiş oldu. Bu maddenin üçüncü taraf uygulama geliştiricilerine yönelik bir kısıtlama olduğuna dair izler taşıyor.

GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Yapılan bir habere göre ise bu durum doğrulandı. Şüpheli olan yasağın getirilip getirilmemesi durumunu doğruladığına dair yorumlar mevcut. Pek çok popüler olan Twitter istemcisinin yapımcılarının son zamanlarda şüphe duyduğu şeyi doğrulamış oldu. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk öncülüğünde üçüncü taraf Twitter hizmetlerine bundan sonra izin verilmemekte yorumları yapıldı.

Sosyal medya platformu Twitter daha önceki zamanlarda uzun zamandır devam eden API kurallarını uyguladığı belirtmiş fakat üçüncü taraf geliştiricilerin hangi kuralları ihlal ettiğine dair bir bilgi paylaşmamıştı.

Yapılan değişiklikler sonrasında platformdan üçüncü parti uygulamaları için yasak gelmiş gibi görünmekte.

Öte yandan gelen bu değişiklik sonrasında geliştiricilerin de uygulamalarını kaldırmaya başladığı öğrenildi. Yapılan bir habere göre, bir blog sayfası 16 senelik uygulamanın artık kullanımdan kaldırıldığını teyit etti.

ELON MUSK SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Sosyal medya platformunda yaşanan son gelişmeler bu şekilde. Platformda durumlar şu an için biraz karışmış olarak görülüyor. Twitter’ın sahibi olan ünlü iş adamı Elon Musk ise sessizliğini koruyor. Üçüncü parti uygulama geliştiricilerinin karşılaştığı sorun sonrasında yapılan değişiklikle alakalı olarak bir açıklama yapmadı. Meydana gelen sorun sonrasında güncellemeye gidilen gizlilik sözleşmesine dair herhangi bir açıklama gelmedi henüz. Bundan sonrası için ne olacağı merakla beklenmekte.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.