SON DAKİKA
Hava Durumu

Dünya devi Çin’in elektrik harcamalarında artış!

Çin’in kullandığı elektrik oranı arttı. Açıklanan verilere göre yüzde kaçlık bir harcama yaşandı?

Haber Giriş Tarihi: 17.12.2022 14:43
Haber Güncellenme Tarihi: 17.12.2022 14:43
https://gazetebanka.com/
Dünya devi Çin’in elektrik harcamalarında artış!

Dünyanın önemli devletlerinden biri olan Çin’den ilk on bir ayda %3.5 artış. Çin elektrik kullanımı oranı yılın ilk on bir ayında %3.5’lik bir artış yaşandı. Açıklanan resmi verilere göre EİJİNG, 17 Aralık tarihindeki açıklamalara bakıldığında istikrarlı bir büyüme var. Çin devletinin içinde bulunduğumuz 2022 yılının ilk 11 aylık zaman diliminde istikrarlı bir büyüme yaşadığı gözler önüne serildi.

Ulusal Enerji İdaresi’nden gelen bilgilere baktığımızda ise açıklanan oranlar şöyle oldu. Geçen yılın bu dönemiyle 2022 yılının bu döneminde artış yaşandı. %3.5’lik bir artışla tahmini olarak 7.86 trilyon kilovat saate kadar çıktı.

Sektörel olarak baktığımızda ise, ilk 11 ayda geçen senenin aynı dönemlerine oranla birincil sektör, %9.7’lik bir büyüme yaşadı. Elektik tüketim oranları ikinci ve üçüncü sektörde de artış gösterdi. İkinci sektörde &1.5’lik bir artış yaşanırken, üçüncü sektörde ise %4.1’lik bir artış yaşandı. Konut sahiplerindeki orana baktığımızda ise, geçtiğimiz seneye oranla ’lik bir artış gözlemleniyor.

GEÇEN YILA KIYASLA NE KADARLIK BİR ARTIŞ YAŞANDI?

Çin’de ki elektrik tüketiminde, sadece geçtiğimiz Kasım ayına bakacak olursak, önceki senenin aynı dönemine kıyasla %0.4’lük bir artış yaşanırken, 682.8 milyar kilovat saat olarak kaydedildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.