SON DAKİKA
Hava Durumu

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'den çok kritik uyarı, o illerde yaşayanlar dikkat!

Maraş'ta yaşanan 2 büyük depremin ardından, Türkiye'nin gözü kulağı afet bölgesinde ve deprem uzmanlarında. Daha önce Maraş konusunda defalarca uyaran Prof. Dr. Naci Görür'den çok kritik bir uyarı daha geldi!

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 10:26
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 10:26
https://gazetebanka.com/
Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür'den çok kritik uyarı, o illerde yaşayanlar dikkat!

Marşa depreminin ardından, Türkiye'nin gözü kulğı afet bölgesindeki kurtarma çalışmalarında ve deprem uzmanlarında. Yaşanan depremin ardından, Türkiye'deki çoğu uzman afet gerçeğine dikkat çekti ve uyarıları yineledi. Daha önce Maraş konusunda defalarca uyaran ve tedbir almaya çağıran Prof. Dr. Naci Görür'den çok kritik bir uyarı daha geldi!

"Bu illerde de vakit kalmadı!"

Prof. Dr. Naci Görür yaptığı açıklamalarda, Elazığ ve Bingöl illerini uyardı. Özellikle Erzincan - Bingöl arasında bulunan fay hattının en son 1790'da kırıldığını dile getiren Görür, Kuzey anadolu fay hattının hareket geçmesiyle yakın bir zamanda bu bölgelerde de büyük depremler meydana gelebileceğini açıkladı. 

"İstanbul depremi, Türkiye'yi çökertir!"

Prof. Dr. Naci Görür, yaptığı özel açıklamalarda olası bir İstanbul depreminin Türkiye'yi çökertebileceğine işaret etti. Naci Görür, bu deprem gerçekleştiğinde tüm kanalizasyon sistemlerinin çökeceğini ve buna bağlı olarak ölümlerin artacağını dile getirdi. Görür, Türkiye'nin yaşadığı ve yaşayacağı tüm depremlerdeki en büyük sorunun bina olduğunu fakat bunu düzeltmek için fısatımız verken yapılamadığını söyledi. Daha önce Maraş ve Hatay illerini defalarca uyaran Prof. Dr. Naci Görür, mecliste kurulan deprem araştırma komisyonuna kendisinin ve Celal Şengör'ün çağrılmadığını açıkladı.

Depreme dayanıklı kentler inşa edelim

"Yaşanan felaketten sonra Prof. Dr. Naci Görür, depreme dayanıklı kentleri nasıl inşa edeceğimizi konuşmamız lazım. Deprem oldu sorun bitti gibi düşünülmesin. Burada altyapı yeniden kurulacak yapılması gereken çok şey var." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.