SON DAKİKA
Hava Durumu

Bunu Yapmayan 1,8 Milyon Kişi Sağlık Sigortasından Yararlanamayacak! Son 6 Gün

Bağ - Kur prim borcu olan kişiler için son gün yaklaşıyor. Sağlık sigortasından yararlanma hakkı 6 gün sonra bitecek. Borcunu ödemeyen vatandaşlar sağlık sigortasından yararlanamayacaklar. Detaylar haberimizdedir.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2019 16:03
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Bunu Yapmayan 1,8 Milyon Kişi Sağlık Sigortasından Yararlanamayacak! Son 6 Gün

Bağ – Kur prim borcu bulunan milyonlarca kişi için son altı gün. Sene sonuna kadar tanınan sağlık sigortasından yararlanma hakkı 6 gün sonra dolacak. Belirtilen süreler kapsamında borcunu ödemeyen Bağ Kur borçluları ve aileleri 2020 yılının ilk gününden itibaren sağlık sigortası hakkından yararlanamayacaklar. Genel Sağlık Sigortası (GSS) bulunan Bağ – Kurlu vatandaşlar ve aileleri için tanınan süre 1 Ocak 2020 itibariyle dolacak. Söz konusu kişilerin bu tarihten sonra devlet tarafından sağlanan sağlık hizmetlerinden yararlanmaları mümkün olmayacak. BAĞ KUR BORÇLULARI İÇİN SON GÜN 31 ARALIK 2019


Geçmişte Genel Sağlık Sigortası borcu bulunan kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanmaları mümkün değildir. Ancak yapılan yeni düzenleme ile Bağ Kurlular bu kapsam dışında tutulmuştur. Yapılan yeni düzenleme ile Bağ Kurluların SGK borçları sabit kalmak şartıyla, 31 Aralık 2019 tarihine kadar kendilerinin ve ailelerinin ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanmaları mümkün hale getirilmişti. Bağ Kurlulara özel yapılan bu düzenleme ise 6 gün sonra sona erecek. Şuan için toplamda 2,8 milyon Bağ Kurlu bulunmaktadır. Bu kişilerin yaklaşık 600 bine yakını borçlu durumda. Aileleri ile birlikte bu rakamın 1,8 milyon kişiye ulaştığı ifade edilmektedir. Bu yönüyle GSS borcu bulunan Bağ Kurlular ve aileleri yeni yılda ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanmayacak. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.