SON DAKİKA
Hava Durumu

Beklenen otomobil artık Türkiye’de! Çinli otomobil satışa çıkmaya hazırlanıyor…

Çin’li otomobil üretici olan Chery, artık Türkiye’ye giriş yaptı. Dünyaca ünlü otomotiv markalarından biri olan Chery, yeni modellerini satışa çıkaracak. Türkiye pazarına resmen giriş yapmış durumda.

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2023 12:36
Haber Güncellenme Tarihi: 02.01.2023 12:36
https://gazetebanka.com/
Beklenen otomobil artık Türkiye’de! Çinli otomobil satışa çıkmaya hazırlanıyor…

Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Chery, Türkiye pazarına resmi olarak giriş yaptı. Çinli otomobil üretici olan Chery, yeni modellerini satışa çıkaracak. Önümüzdeki ilkbahar zamanında yeni modelini satışa çıkarmış olacak.

Çin’li otomobil devlerinden biri olan Chery artık ülkemizde de satışı gerçekleşecek. İlkbahar aylarında 1.6 litre benzinli motorla donatılan üç farklı SUV modelini ülkemizde satışa çıkarmak için hazırlanmakta. Firma, sportif coupe SUv modeli olan ve geçen sene Guanzghou fuarında tanıtımı yapılan Omoda 5, Tiggo 7 Pro ile 7 koltuğa sahip orta boy SUV Tiggo 8 Pro’yu Türkiye’de satışa çıkaracak.

Chery, dünyanın en büyük otomotiv markalarından biri olma özelliği taşıyor. Türkiye pazarına da artık resmen giriş yaptı. Chery Grubu’nun küresel pazardaki büyüklüğüne dikkat çeken Chery Türkiye Sorumlusu Fenghuo Si, açıklamsında şu cümlelere yer verdi: Chery, yenilik, sorumluluk ve karşılıklı yarar temel konseptine bağlı kalarak global etkiye ve rekabete sahip özellikli bir şirket olmaya kendini adamış olarak karşımızdadır.

TÜRKİYE KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK

Bununla beraber Chery Başkanı, AB pazarına girmek içinde çalışmaları hızlandırdıklarını söyledi. Konuşmasına şunları ekledi: Türkiye’nin hem Asya hem de Avrupa’da yer aldığına değindi. Hem AB adayı hem de NATO üyesi olmak üzere birden fazla kimliği mevut. Chery için Türkiye, coğrafi avantajları ve de büyümekte olan ekonomisiyle her daim önemsediği stratejik bir Pazar konumunda oldu. Türkiye, Chery’nin Avrupa pazarına girmesi içinde bir köprü vazifesi görmekte, sözlerini ekledi.

OMODA 5, Tech Chery tarafından piyasaya sürülen ve genç insanların estetik özelliklerine hitap etmekte olan ilk küresel araç olma özelliği taşıyor. Araç, çevresiz bir ön yüze sahip olup her ızgara, sanatsal bir iç içe geçmiş ışıkla gölge duygusu veren elmas kesimli metal ögelerle süslenmiş durumda.

TIGGO 7 Pro, keskin ve parlak matrix LED akıllı farlarla bütünleştiğinde hem tasarım  hem de esenlik duygusu yansıtmakta. TIGGO 8 PRO, Chery tarafından orta be üst düzey sınıf için piyasaya sürülen lüks bir iş amiral gemisi ürünü olarak yer alıyor.

TÜRKİYEDE ÜRETİM TESİSİ KURACAKLAR

Chery Türkiye Başkan  Yardımcısı Zhenghai Mei’nin yaptığı son açıklamalara göre şirket, Türkiye’de sadece satış yapmayacak. Ülkede ‘kazan-kazan stratejisi’ uygulayacaklarını dile getiren Zhenghai Mei, Türkiye’de tesis kurarak üretim yapmayı amaçladıklarını ifade etti.

CHERY, ÇİN’DE İLK ONDA YER ALIYOR

Ülkemizde satılan olan SUV modellerde bulunan ACTECO motor ailesinin Çin’de en iyi  motorlardan biri olarak öne çıktığı paylaşıldı. Temel teknolojiler konusunda Ar-Ge çalışmalarına odaklanan ve Çin’de 18 senedir üst üste en yüksek binek otomobil ihracat hacmini gerçekleştirmiş olan Chery’nin, 20 bin 794 tane patent başvurusu bulunmakta.

Toplamda 13 bin 153 tane patent onayı olan Chery, motor teknolojisinde sahip olduğu 24 senelik birikimle de Techonology Chery markasını oluşturmuştur.

Chery, aynı zamanda motordan şanzımana, temel bileşenlerden platform geliştirmeye ve geleneksel otomobil teknolojisinden alternatif enerjiyle akıllı ağ bağlantısı gibi birçok yeni teknolojisi mevcut.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.