SON DAKİKA
Hava Durumu

Bandrol fiyatları değişmedi! IMEI Kayıt içinse rekor rakam geldi!

Ülkeye, yurt dışında getirilen cep telefonları için zam oranları konuşuluyor. 2023 yılında Bandrol ve IMEI kayıt rakamları ne kadar olacak?

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2022 12:40
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2022 12:40
https://gazetebanka.com/
Bandrol fiyatları değişmedi! IMEI Kayıt içinse rekor rakam geldi!

Resmi gazetede yayınlanan karar göre 2023 senesinde bandrol fiyatlarında herhangi bir rakam değişikliği yaşanmayacak. Ticari ithalat amacı dışında yurt dışından gelen cihazlara uygulanan bandrol bedellerinde herhangi bir artış olmayacak. Cep telefonu, radyo ve televizyon benzeri işitsel veya görsel olarak yayınlar yapan cihazlar için yeni yılda da alınacak olan bandrol rakamı sabit kaldı. Konuyla alakalı Cumhurbaşkanlığı kararı da Resmi Gazete de yayına verildi.

Yayınlanan karara göre, bahsi geçen ürünler 2019 senesinde yayımlanmış olan Cumhurbaşkanı Kararınca yer almış olan avro türünden bandrol bedeli devam edecek.

BANDROL RAKAMLARI AYNI KALDI

Böylece, televizyon bandrol bedeli 8-80 euro, radyo bandrol bedeli 1-2 euro, video içinde 18 euro, TV ağırlıklı birleşik cihazlar içinse 9-21 euro, set üstü medya kutuları ile her türden uydu alıcısı için 7 euro, cep telefonları içinse 20 euro, bilgisayarlar içinde 10 euro karşılığında ki TL bandrol rakamı alınacaktır.

YÜZDE ELLİ İNDİRİM OLMAZSA O RAKAM UÇACAK

Ancak yurt dışından getirilen cep telefonları için kayıt ücretleri oldukça zamlandı. Gelecek sene itibariyle yeni rakamlar üzerinden işlem yapılacak. Yurtdışından yolcunun kendisiyle getirdiği cep telefonlarından alınacak olan IMEI kayıt ücreti içinde bulunduğumuz 2022 yılı içerisinde 2 bin 737 TL’ydi. Artık yeni zamla rakamlar güncellendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eğer %50 oranındaki fiyat düşürme yetkisini kullanmazsa 2023 senesinde IMEI için 6 bin 90 lira kadar bir ücret ödenmiş olunacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.