SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Selçuk Açıkladı: GSS ve BAĞKUR Prim Borcu Olanlar 2020’de Sağlık Hizmeti Alabilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, GSS ve BAĞKUR prim borcu olanların 2020 yılında hastanelerden muayene olabileceğini açıkladı. Detaylar haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2020 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Bakan Selçuk Açıkladı: GSS ve BAĞKUR Prim Borcu Olanlar 2020’de Sağlık Hizmeti Alabilecek

GSS ve BAĞKUR primlerini ödeyemeyenlerin merakla bekledikleri sorunun cevabı Bakan Selçuk’tan geldi. Prim borcu olanlar 2020’de hastanelerden faydalanmaya devam edebilecekler.PRİM BORCU OLANLAR NE ZAMANA KADAR HASTANEDE MUAYENE OLABİLECEK?


Bakan Selçuk’un yaptığı açıklamaya göre prim borcu olanlar 2020 Aralık ayı sonuna kadar hastanelerde muayene olabilecekler.RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI!


Prim borcu olanların sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi ile ilgili karar Resmi Gazete’de de yayınlandı. Bakan Selçuk da yaptığı açıklamada prim borçlularının sağlık hizmetlerinden normal şekilde faydalanmaya devam edebileceklerini belirtti.Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Ülkemizde çalışması nedeniyle sigortalı olanlar ve sigortalının bakmakla yükümlü olduğu kişiler hariç herhangi bir şekilde sağlık hizmeti alamayanlara 88,29 lira prim ödemeleri şartıyla sağlık hizmeti verilmektedir. Bu miktarı ödeyemeyecek olanlara ise gelir testi yaptırmaları şartıyla devlet tarafından ücretsiz sağlık hizmeti verilmektedir.” dedi.PRİM BORCUNU ÖDEMEYENLERİN SAYISI AZALDI


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ayrıca şunları söyledi: “Prim borcu olan vatandaşlarımızın azalması GSS sisteminin işlerliğini ortaya koymaktadır. Bir yandan primini ödeyen vatandaşımızın sayısı artarken, diğer yandan primsiz sağlık hizmeti alma talebinde bulunan vatandaşımızın sayısı azalmaktadır.” Şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.