SON DAKİKA
Hava Durumu

Bakan Kurum’dan Müjde: Çiftçilerin 200 Milyon TL’lik Borcu 3 Ay Ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çiftçiler için müjdeli bir haber verdi. 2/B, tarım arazileri ve ecrimisilden doğan devletin çiftçilerden toplamda 200 milyon TL’lik alacağı 3 aylığına ertelendi. Bakan Kurum, Koronavirüs salgını kapsamında çiftçilere sağlanan bu destek ile ödemelerin rahatlayacağının altını çizdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2020 13:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Bakan Kurum’dan Müjde: Çiftçilerin 200 Milyon TL’lik Borcu 3 Ay Ertelendi

Koronavirüs salgını kapsamında çiftçilere bir müjdeli haber daha geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2/B, tarım arazileri ve ecrimisliden doğan devletin 200 milyon TL’lik alacağına ilişkin borç ertelemesi gerçekleştirildi. Çiftçilerin yanında olduklarının altını çizen Bakan Kurum’un konuya ilişkin açıklamaları ise bugünkü haberimizde yer alıyor.NİSAN, MAYIS VE HAZİRAN AYLARINA AİT BORÇLAR ERTELENDİ


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çiftçilerin devlete olan borçlarına ilişkin müjdeli bir haber verdi. Yaptığı açıklamada ise, “2/B ve tarım arazileri satışında 46 bin 500 hak sahibinin Nisan, Mayıs, Hazirana ait 156 milyon liralık borcunu 3 ay süreyle erteliyoruz” ifadelerini kullandı.ECRİMİSİL ÖDEMELERİ DE ERTELENDİ


Açıklamalarına devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Hazineye ait tarım arazilerini tarım/hayvancılık amaçlı kullanan 18 bin çiftçinin 43 milyon liralık ecrimisil ödemeleri 3 ay süreyle ertelendi” ifadelerini açıklamalarına ekledi.ECRİMİSİL TAZMİNATI NEDİR?


Ecrimisil; bir malın izin dışı kullanılması durumudur. Haksız işgal tazminatı olarak tanımlanan ecrimisil, bir malın veya taşınmazın sahibinin ya da idarenin rıza dışında kullanılması durumunda tahsil edilen tazminattır. Haksız işgal tazminatı olarak tanımlanan ecrimisil tazminatı, mal sahibinin zarara uğrayıp uğramadığı ya da işgalcinin haklı olup olmadığına bakılmaksızın talep edilebilen bir tazminattır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.