SON DAKİKA
Hava Durumu

Avrupa’da birçok elektrik kısıtlaması gündemde!

Krizin eşiğinde olan Avrupa’da kısıtlamalar artıyor! Enerji krizini en az etkiyle atlatmak isteyen Avrupa Birliği hangi önemleri alacak?

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2022 12:15
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2022 12:15
https://gazetebanka.com/
Avrupa’da birçok elektrik kısıtlaması gündemde!

Avrupa’da enerji krizi önemleri sürüyor. Bazı katı yasaklar gündemde. Enerji kullanımında tasarruf adımları atan Avrupa sosyal hayatta birçok değişiklik getiriyor.

Doğalgaz kullanımı konusunda sıkı önemler alan kimi Avrupa ülkeleri, doğalgaz tüketimini kadar azaltma yönünde anlaştı. Birlik bu kışı herhangi bir sorunla karşılaşmadan atlatma uğraşında. Elektrikli araç ve asansör kullanımında ise zaruri durum şartı gelebilir. Pek çok ev ve oteller içinse sıcaklığın maksimum on dokuz dereceye kadar yükseltilmesi gibi önemleri var.

Öte yandan İsviçre, Fransa gibi kimi ülkelerde yaşanılacak herhangi bir kesinti durumda ki hayata geçirilecek tedbirlere yönelik halkın endişesi sürüyor. Kamuoyundan, hükümet in alacağı kararların tedirginliği sürüyor. İspanya ve Almanya ülkelerinde ise görevliler gaz stoklarıyla ilgili herhangi bir endişe yaşanmayacağını bildiriyor. Ancak Uluslararası Enerji Ajansı’ndan yapılan açıklamada Avrupa Birliğinin önümüzdeki sene doğal gaz sorunuyla karşılaşma durumunun olacağını söylemişti.

İSVİÇRE’DE OLASI EN KÖTÜ SENARYO

Mobil ısıtıcıların, geç saatlere kadar mağazaların aydınlatılma aynı şekilde vitrin aydınlatılmaları gibi konularda kısıtlamaya gidilebileceğini söyledi İsviçre hükümeti. İsviçre, Fransa’dan enerji tedariğinin bulunması nedeniyle olası en kötü ihtimaller için de elektrikli araçların da kullanımının kısıtlanması yönünde tedbirler alabilir. Sadece işe giderken, ihtiyaç alışverişi ve doktora gitme gibi durumlar için kullanılıp diğer durumlar içinse kullanım kısıtlaması getirebilir.

İsviçre, Estonya, İngiltere ve Finlandiya, İtalya ve İsviçre gibi birçok ülkede ise telekomünikasyon ağlarında kısıtlama yaşanabileceği haberleri gündemde.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.