SON DAKİKA
Hava Durumu

Astaldi Üçüncü Köprüden Çekiliyor! Astaldi Üçüncü Köprü Hisseleri IC İçtaş İnşaat’a Devri İçin Rekabet Kuruluna Başvurdu!

İtalyan’ın inşaat devi Astaldi, Üçüncü Köprüdeki hisselerini IC İçtaş İnşaat’a devrediyor. Rekabet Kuruluna yapılan başvuruya göre devralma işlemleri görüşe açıldı. Diğer taraftan Çinli’li konsorsiyum Üçüncü Köprü ve Avrasya Otoyol şirketlerinin yüzde 51’ini almak için harekete geçerek hakim ortak olmayı planlıyor. Üçüncü Köprü hisse devri ve Çinli konsorsiyum satın alma ayrıntıları haberimizde…

Haber Giriş Tarihi: 23.12.2019 14:15
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Astaldi Üçüncü Köprüden Çekiliyor! Astaldi Üçüncü Köprü Hisseleri IC İçtaş İnşaat’a Devri İçin Rekabet Kuruluna Başvurdu!

İtalyan devi Astaldi, Üçüncü Köprüdeki hisselerinin devri için Rekabet Kuruluna başvuruda bulundu. Rekabet Kurulunda yayınlanan ilana göre IC İçtaş İnşaat’a hisselerin devri için görüşme açıldı. Benzer bir açıklama Çinli Anhui Expressway kanadından gelerek, yeni bir ortaklık sonrası Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun yüzde 51 hissesini devralacak.İTALYAN ASTALDİ IC İÇTAŞ’A HİSSE DEVRİ AÇIKLAMASININ TAMAMI

Rekabet Kurulunda yayınlanan Astaldi Üçüncü Boğaz Köprüsü hisse devri şu ifadelerle duyuruldu: “İtalyan inşaat şirketi Astaldi’nin ICA IC İçtaş Üçüncü Boğaz Kuzey Köprüsü ve Marmara Otoyolu, IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat, ICA Astaldi – IC İçtaş WHSD İnşaat ve ICA İçtaş – Astaldi Adi Ortaklığındaki hisselerinin IC İçtaş İnşaat tarafından devralma işlemi görüşe açıldı.ÇİNLİ ANHUI EXPRESSWAY KONSORSİYUM İLE ULAŞTIRMA İŞLETMELERİNE TALİP!

Çinli Anhui Expressway tarafından açıklama yapılarak Üçüncü Boğaz Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu ve Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi’nin yüzde 51 hissesini satın almak için kolları sıvadığını duyurdu.
Anhui Expressway, China Merchants Expressway, CMU, Zheijiang Expressway, Jiangsu Expressway ve Anhui Expressway ile ortaklık kuracak. Oluşturulacak yeni konsorsiyum üyeleri ortaklığa 688,50 milyon dolar sermaye enjekte edecek.Çinli konsorsiyum ortaklık sonrası Üçüncü Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun yüzde 51 hissesini satın alacak. Ayrıca Avrasya Otoyol Yatırım ve İşletmesi’nin yüzde 51 hissesini de Çinli konsorsiyum satın almayı planlıyor.Gündem haberlerini takip etmek, önemli gelişmeler hakkında son dakika haberlerini öğrenmek için /gundem/ linki üzerinden Gündem haberlerimize ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.