SON DAKİKA
Hava Durumu

Araç satın almak isteyenler dikkat!

Araç pazarında yoğun günler yaşanıyor! Bu yıl bitmeden araç almak isteyenler pazara akın etti. Peki rakamlar ne durumda?

Haber Giriş Tarihi: 20.12.2022 16:17
Haber Güncellenme Tarihi: 20.12.2022 16:21
https://gazetebanka.com/
Araç satın almak isteyenler dikkat!

Beklenilen asgari ücret zammı için görüşmeler devam ediyor. Milyonların gözü kulağı komisyondan gelecek haberi bekliyor. Yeni asgari ücret açıklanır açıklanmaz birçok piyasa da etkilenecek. Otomobil sektörü de bunlardan biri. Şimdiden pazarda yoğun günler yaşanıyor. Fiyatla daha fazla uçmadan vatandaş aracını ya değiştirmek ya da sıfır satın almak istiyor. Bundan dolayı araç pazarlarında da yeni yıl öncesi kalabalık hakim.

ASGARİ ÜCRETE BAĞLI OLARAK RAKAMLAR YÜKSELECEK!

Araç pazarına aracını satmak için giden İsmail Çokinan şunları söyledi. Açıklanacak asgari ücret zammı sonrasında ikinci el otomobil fiyatlarında artış yaşanacağını belirtti. Kendisinin 2 haftadır araç pazarına gidip geldiğini söylerken, müşterilerin indirim talebinde bulunduklarını dile getirdi. Fiyatların çok yüksek olduğunu söyleyen müşteriler otomobillerde kusurların olduğunu söyleyip indirim talebinde bulunuyorlar dedi. Rakamların daha da yukarılara çıkacağını düşünen Çokinan aynı zamanda her otomobilde kusur olduğunu belirtti. Kendisinin de yeni araç satın almak için değil, olan borçlarını ödeyebilmek için aracını satmak istediğini sözlerine ekledi.

ARAÇLARA SÜREKLİ ZAM GELİYOR!

Araçlara sürekli zam geldiğinden şikayetçi olan Yunus Kılıç ise şunları dile getirdi. Kendisin piyasayı yakından takip ettiğini söylerken, artışın da devam edeceğini tahmin ettiğini belirtti. İkinci el araçlara durmadan zam yapıldığını ancak bunun öncesinde aslında sıfır araçlara gelen zammın da etkili olduğunu söyledi. Asgari ücrete gelecek zam sonrasında rakamların da buna bağlı olarak artacağını ifade etti. Nerdeyse her 10 ya da 20 günde bir zam haberi geldiğini de söyledi. Sadece araç fiyatlarında değil diğer birçok alanda sürekli fiyat artışı yaşandığını sözlerine ekledi.

ARAÇ SAHİBİ OLMAK ARTIK BİR İHTİYAÇ!

Asgari ücrete gelecek zam sonrasında her şeyin fiyatının yükseleceğini dile getirdi Hüseyin Cömert. Buna bağlı olarak da otomobil fiyatları da artacak dedi. Araç sahibi olmanın artık bir gereksinim olduğundan bahseden Cömert, otomobil piyasası altına doğrudan bağlı dedi. Doğal olarak sürekli bir yükselişte diye konuştu. Artık sıfır otomobillere nerdeyse her gün zam yapılmasından kaynaklı bir artış var dedi. Bu artış ikinci el otomotiv piyasasında da etkin rol oynamakta diye belirtti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.