SON DAKİKA
Hava Durumu

Aile Destek Ödemeleri zamlandı mı? 2023 Ocak ayı aile destek ödemeleri tutarı…

Bakanlık tarafından yapılan Aile Destek Ödemeleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 2023 Ocak ayında yardım ödemelerine bir zam gelecek mi soruları vatandaşlar tarafından merak edilen sorular arasında. İşte aile destek ödemesi için detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 20.01.2023 13:15
Haber Güncellenme Tarihi: 20.01.2023 13:15
https://gazetebanka.com/
Aile Destek Ödemeleri zamlandı mı? 2023 Ocak ayı aile destek ödemeleri tutarı…

Aile destek paketiyle alakalı yaşanan son gelişmeler neler? Bakanlık tarafından muhtaç ailelere yapılan yardım parasına zam gelecek mi? Son yardım ödemeleri ne zaman yapılacak benzeri soruları gündemdeki yerini koruyor.

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığı ihtiyaç sahibi ailelere Aile Destek Programı adı altında yardım ediyor. Ocak ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak edilenler arasında. Bu ay içerisindeki ödemeler ne zaman yatacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konuya ilişkin şunları söyledi: Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gelen tensiplerle ocak ayı ödemelerini aralık ayından hesaplara yatırdık, diye belirtti.

Ocak ayına ait ödemeler, aralık ayından itibaren hesaplara yatmaya başlamıştı. Aile Destek Programında yapılan ödemelerin 2023 senesinde ne kadar olacağına dair herhangi bir açıklama henüz yok.

Yapılan yardımların asgari ücrete gelen zam sonrasında artıp artmayacağı konusu merak edilenler arasında oldu. Bakanlık tarafından ödeme miktarları geçtiğimiz aylarda 850-1250 lira bandında değişmişti.

Aile Destek Programı ödemeleri kişi başına düşen aylık gelire göre hesaplanmaktadır. Gelir tutarına göre yapılan yardım da değişiklik olmaktadır. Bu hesaplamaya göre evdeki kişi başına düşen aylık gelire göre ödeme şu şekilde hesaplanmakta:

450 lira ve altında olanlar; 1250 lira

450 lira ve üzerinde ve 911.15 lira altındakiler: 1100 lira

911.15 lira üzerinde ve 1372.30 altındakiler: 950 lira

1372.30 lira üzerinde ve 1833.45 altındakiler: 850 lira

YARDIM İÇİN BAŞVURU NASIL YAPILMAKTA?

Bakanlık tarafından verilmekte olan Aile Destek Programı başvuruları, internet sayfası e-Devlet üstünden veya ikametgah adresinin bağlı bulunduğu 3294 sayılı Kanun kapsamı gereğince kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidilerek yapılabilmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.