SON DAKİKA
Hava Durumu

Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli (Hizmetli) Alımı İlanı Yayımlandı!

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2019 10:01
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli (Hizmetli) Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı bünyesinde personel alımları devam ediyor. Bakanlık son olarak personel ihtiyacını karşılamak adına farklı birimlerde görevlendirilmek üzere 82 destek personeli (hizmetli) alımı yapacağını ilan etti. Pek çok kişi Adalet Bakanlığı hizmetli alımı ilanına nereden ve nasıl başvuruda bulunulacağını merak ediyor. Bakanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatına ayrı ayrı istihdam edilecek olan 82 kişilik destek personeli ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler haber yazımızda yer alıyor.

Adalet Bakanlığı tarafından son dakika gelişmesi olarak yayımlanan destek personeli alımı ilanında, bakanlık bünyesinde çeşitli birimlerde merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere 82 hizmetli alınacağı belirtildi. Adalet Bakanlığı’nın son dönemde yayımlamış olduğu personel alımı ilanları içinde hizmetli personel için de kadro ayrıldı. Adalet Bakanlığı 82 destek personeli alımı ilanında aranan başvuru şartları ve kadro dağılımı hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Hizmetli Alımı Kadro Dağılımı                  

Bakanlık bugün itibarıylakamuoyuna duyurduğu destek personeli alımı ilanında, Adalet Bakanlığı’nınmerkez teşkilatına 37 kişilik kontenjan ayrılırken taşra teşkilatına ise 45kişilik destek personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu merkezteşkilatına dair personel alımı ilanında başvuruların, Destek HizmetleriDairesi Başkanlığı’na yapılması gerekiyor. Bununla birlikte taşra teşkilatınayapılan başvurularda ise 25 kişilik kontenjan için Ankara Personel EğitimMerkezi başvuru adresi olarak belirlenmişken, 20 kişilik kontenjan için de RizePersonel Eğitim Merkezi’ne yapılması gerekiyor

Destek Personel Alımına Kimler Başvuruda Bulunabilir?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatına yapacağı 82 destek personeli (hizmetli) alımında söz konusu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda birtakım şartların yerine getirilmiş olmasını talep ediyor. Bu bağlamda adaylarda aranan genel ve özel niteliklerin tamamını yerine getiren vatandaşlar, Adalet Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu birimlere başvuruda bulunabilecekler.

Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli Başvuru Genel Şartları

Bakanlık tarafından bugün kamuoyuna duyurulan destek personeli (hizmetli) alımı ilanına yönelik adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde belirlenmiştir:

  • T.C. vatandaşıolmak
  • Kamuhaklarından mahrum bulunmamak
  • Herhangi birsuçtan dolayı hükümlülüğü olmamak
  • Sağlıkaçısından görevini yapmasına engel teşkil edebilecek bir durumu olmamak
  • Adaylarayapılacak olan güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasından olumlu sonuçalmak
  • Erkek adaylariçin muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya askerlik ile ilişiğiolmamak

Bu genel şartları sağlayanadaylarda, Adalet Bakanlığı destek personeli (hizmetli) alımı özel şartları aranmaktadır.Özel şartları da yerine getiren adayların ilgili makamlara başvuruda bulunmasıgerekmektedir.

Adalet Bakanlığı 82 Destek Personeli Başvuru Özel Şartları

Bakanlık tarafından yayımlanan personel alımı ilanında Adalet Bakanlığı bünyesinde destek personeli (hizmetli) olarak görev yapmak isteyen adaylarda aranan özel şartlar şu şekilde belirlenmiştir:

  • En az lisemezunu veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denkliği onaylanmış eğitimkurumundan mezun olmaları gerekmektedir.
  • 2018 yılındaÖğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Kamu PersoneliSeçme Sınavından (KPSS) lise mezunları için P94, ön lisans mezunları için P93ve lisans mezunları için P3 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak şarttır.
Adalet Bakanlığı Destek Personeli Başvuruları Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan, bakanlık bünyesinde merkez ve taşra teşkilatında çeşitli birimlerde istihdam edilecek 82 destek personeli (hizmetli) ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların bakanlığın adresine şahsen veya posta yolu ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Posta ile başvuracak olan adayların son başvuru tarihinde bakanlığa ulaşmamış olan başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu nedenle adayların son başvuru tarihini kaçırmadan posta yolu ile başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Söz konusu başvuru adresi, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA olarak belirlenmiştir. Adaylar gerekli belgeleri hazırlayarak bu adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunabilirler.

Adalet Bakanlığı Destek Personeli Son Başvuru Tarihi

Bakanlık bünyesinde çeşitli birimlerde destek personeli (hizmetli) olarak görev yapmak isteyen adayların en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapmak üzere 82 destek personeli alımı ilanında, başvuru sonuçlarına ilişkin herhangi bir tarih verilmemiştir. Fakat sınavlara  katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.