SON DAKİKA
Hava Durumu

Adalet Bakanı'ndan İzmir'deki Alevi Aileye Yapılanlar Hakkında Açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İzmir'de alevi ailenin yaşamakta olduğu hanenin duvarına boya ile yazı yazılması hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "bunu yapanlar en ağır şekilde karşılığını verecektir." dedi. Açıklamaların devamına haberimizden bakabilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2019 19:45
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
Adalet Bakanı'ndan İzmir'deki Alevi Aileye Yapılanlar Hakkında Açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İzmir'de Alevi bir ailenin yaşadığı evin duvarına boya ile yazı yazılarak yapılan çirkin saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu hatırlatarak "Bu tür fiillere karşı gereken her zaman en ağır şekilde karşılığını bulacaktır." ifadelerini kullandı."Türkiye'de Alevi'si, Sünni'si, Türk'ü, Kürt'ü ile 82 milyon hep birlikte kardeşiz." açıklamasıyla sözlerine başlayan Bakan Gül, evimizin huzurunu hiç kimsenin bozamayacağını ve hiçkimse mezhebinden, inancından, düşüncesinden ve yaşam tarzından dolayı farklı bir muameleye tabi tutulamayacağını söyledi. Türkiye'nin hukuk devleti olduğunu hatırlatan Adalet Bakanı, bu tür çirkin fiiller karşı gerekenin, her zaman en ağır şekilde karşılığını bulacağının altını çizerek "O eve yazılan yazı hepimizin evine yazılan yazıdır." dedi.YENİ YARGI PAKETİ AÇIKLAMASI


Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Erzurum Adliyesi'nde hakim, savcı ve adliye personeliyle birlikte yemek yedikten sonra Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı'nı makamında ziyaret etti. Gül, adliye çıkışı gazetecilere yaptığı kısa açıklamasında Erzurum'daki adalet hizmetlerini değerlendirmek ve temaslarda bulunmak için buraya geldiğini ifade etti. Yargı paketinin ilk aşamasının resmen kanunlaştığını hatırlatan Gül, "Milletimizin büyük beğenisi ile kanunlaşan Yargı Paketi, artık uygulama aşamasında. Büyük bir teveccüh olduğunu görüyoruz." diyerek bu tür paketlerin devam edeceğini ifade etti. Milletin sorunlarını çözdükçe hem yargıya olan güvenin daha da arttığını hem de adalet hizmetlerinin etkinleştiğini kaydede Gül bunun yanı sıra önceki gün İzmir'de yaşanan çirkin saldırı hakkında da dikkat çekici açıklamalarda bulundu."BU HADİSE KABUL EDİLEMEZDİR"


Hiç kimsenin bu tür bir hadiseyi kabul edemeyeceğini ifade eden Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yapılan eylemi şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyledi. 26 Kasım tarihi itibarıyla derhal olay esnasından itibaren İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma açtığını ve kolluk kuvvetlerinin de her türlü incelemesini yaptıklarını belirten Adalet Bakanı, "Bu işi yapan ya da yaptıranların, kişi ya da kişilerin tespiti yönünde titiz bir çalışma devam etmektedir. Emniyet güçlerimiz de bu tespiti yaptığında elbette hukuk gereken cezayı verecektir. Şu bir gerçektir ki Türkiye'de Alevi'si, Sünni'si, Türk'ü, Kürt'ü ile 82 milyon hep birlikte kardeşiz." dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.