SON DAKİKA
Hava Durumu

2023 yılı LGS tarihi belli oldu mu? Sınav ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Liseye Geçiş Sistemi olan LGS’ye dair ayrıntılar merak edilmeye başlandı. LGS sınavı ne zaman olacak? 2023 LGS tarihi ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler…

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2023 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2023 15:05
https://gazetebanka.com/
2023 yılı LGS tarihi belli oldu mu? Sınav ne zaman?

2023 yılında yapılacak olan Liseye Geçiş Sistemi sınavına dair ayrıntılar merak konusu oldu. LGS sınav tarihi belli oldu mu? Konuya dair tüm sorular merakla araştırılmakta. Sınav tarihi yanı sıra sınavda kaç soru çıkacağı ve sınavın kaç dakika olacağı da merak edilenler arasında. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan sınav tarihi için net bir açıklama geldi mi? 2023 LGS ne zaman yapılacak?

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılmakta olan LGS için bu yıl ne zaman yapılacağı henüz bilinmiyor. Milli Eğitim Bakanlığından konuya dair net bir açıklama henüz gelmedi. 2022 yılında 5 Haziran tarihinde gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sistemi sınavı bu yıl da Haziran ayında yapılması ihtimaller arasında. Bu yıl da 4 Haziran 2023 tarihinde yapılması muhtemel gözüküyor.

TAHMİNLER 4 HAZİRAN YÖNÜNDE

Fakat Haziran ayında yapılacak olan seçimler nedeniyle de henüz Milli Eğitim Bakanlığı’ndan konuya dair resmi bir açıklama gelmiş değil. Geçen sene 5 Haziran’da yapılmış olan sınavın 2023 yılında da 4 Haziran’da yapılması ihtimali bulunmakta. Birçok öğrencinin merakla beklediği sınav için bakanlıktan net açıklama beklenmekte.

LGS öğrencilerinin merakla beklediği tarih henüz açıklanmadı. Ancak sınavın iki oturumda gerçekleştiği bilinen bilgiler arasında. Liseye Geçiş Sistemi’ne öğrenciler iki oturum şeklinde girmektedirler. LGS için ilk oturum saat 09.30 olurken LGS için ikinci oturum 11.30’da başlamaktadır.

LGS sınavında, öğrenciler toplamda 90 soruyla karşı karşıya kalırken 2023 yılında yapılacak olan LGS’de sözel öğrenciler için 50 tane soru, sayısal öğrenciler içinse 40 tane soru yer alacaktır.

LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ NEDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene düzenlenmekte olan LGS, Merkezi Sınav sistemiyle öğrenci kabul eden sosyal bilimleri lisesi, fen liseleri, meslek ve teknik Anadolu liselerinin özel program, anadolu teknik ve de proje uygulamakta olan ortaöğretim kurumları için talebe seçmek sebebiyle yapılmakta. Sekizinci sınıfların programları baz alınarak düzenlenen ve test olan 90 sorulu bir sınavdır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.