SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Başvuruda Bulunabilir, Hangi Belgeler İsteniyor?

2020 yılı ile birlikte oldukça uygun ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyen insanlar TOKİ için başvuru yapmaya hazırlanıyor. 2020 yılı için TOKİ başvurusunda bulunmak isteyen insanlar, TOKİ başvuru şartlarını ve gerekli evrakları araştırmaya başladı. Peki 2020 yılı için TOKİ başvuru şartları ve TOKİ’ye başvuruda bulunmak için gerekli belgeler neler? İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 12.01.2020 06:15
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 TOKİ Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Başvuruda Bulunabilir, Hangi Belgeler İsteniyor?

Son yıllarda uygun bütçe ve ödeme koşulları ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşların TOKİ projesine ilgisi oldukça büyük. Ekonomik anlamda ev almak için zorlanan aileler çareyi TOKİ konutlarında buluyor. Başvuruları dört ayrı kategoride alınacak olan TOKİ projesinin ilk kategorisini şehit aileleri, harp ve vazife malulleri olan dul ve yetimler oluşturacak. İkinci kategori ise an az yüzde 40 engeli bulunan vatandaşlardan oluşacak. Üçüncü ve dördüncü kategorileri ise emekli vatandaşlar ve diğer alıcı adayları oluşturacak.2020 TOKİ BAŞVURUSU İÇİN ARANAN ŞARTLAR?


• Başvuru sahibinin T.C vatandaşı olması gerekir.• Projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olması ve il veya ilçenin nüfus müdürlüğüne kayıtlı olması gerekir.• Başvuruda bulunacak kimselerin kendileri, eşleri ve velayetini taşıdıkları çocuklarının üzerine tapuya kayıtlı ve T.C sınırları içinde bir konutlarının olmaması ve daha önce TOKİ’den ev almamış olmaları gerekir.• Başvuruda bulunacak ailenin aylık net geliri en fazla 5.500 TL olmalıdır.• Bir hane yalnızca bir kere başvuru yapabilir.• Başvuruda bulunacak kişinin 25 yaşını geçmiş olması gerekir.2020 TOKİ BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?


• Başvuru sahiplerinin kimlik fotokopisi gerekmektedir.• Şehit aileleri ve harp ve görev malulleri olan dul ve yetimler için, kredi kullanım durumuna göre T.C Emekli Sandığı’ndan alacağı “hak sahipliği belgesi” gerekmektedir.• Engelli vatandaşlar için Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik fotokopisi gerekmektedir.• Emekli bireyler içinse Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan Emekli Kimlik Belgesi gerekmektedir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.