SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı! Hangi Alanlarda Personel Alınacak?

2020 Sağlık Bakanlığı personel alımı 8 bin kişi ile yapacak. Sağlık Bakanlığı personel başvuru şartları nedir, nasıl başvuru yapılır? Sağlık Bakanlığı iş başvurusu bilgilerini haberimizden inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 13.02.2020 11:25
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları Başladı! Hangi Alanlarda Personel Alınacak?

2020 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen tam 8.844 personel alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı’nın şartlarını belirlediği personel alımlarında 14-20 Şubat tarihlerinde başvurular başlayacak. Adayların başvuruları ise bu hafta yayınlanacak olan başvuru kılavuzuna göre yapılacak. Başvuru kılavuzu ise ÖSYM’nin resmi sitesi üzerinden yayınlanacak. Başvuru kılavuzunda göre şartları sağlayan adayların alımları yapılacak.HANGİ ALANLARDA SAĞLIK PERSONELİ ALINACAK?


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hangi alanlarda personel alınacağını ise resmi Twitter hesabından duyurdu. 2020 yılında alınacak personellerin alanları ise aşağıdaki gibidir:  • 3.762 Hemşire,
  • 1.091 Ebe,
  • 3.476 Sağlık teknikeri/teknisyeni alınacak. Sağlık teknikerleri için; psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında personel alımları yapılacak.


BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?


Adayların hepsi başvuru işlemleri için ÖSYM’nin resmi sitesinde yayınlanan kılavuz üzerinden yapacaklar. 14-20 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan bu başvurularda ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden giriş yapılması gerekmektedir. Tercih işlemlerinde EK’te yer alan KPSS-2020/4 tercih kılavuzu geçerli olacak. Adayların hepsi ÖSYM şifresi ile kendi aday işlemleri sistemi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. T.C. kimlik numarası ve şifre girişi ile yapılacak olan bu başvurular için son tarih ise 20 Şubat 2020, saat 23.59. Bu tarihe kadar başvuru yapmayan adaylar için tekrar başvuru imkanı olmayacak.ÖNCEKİ SAĞLIK PERSONELİ ALIM ŞARTLARI NELERDİR?


Geçtiğimiz yıllarda da Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapmıştı. Bu yıl henüz başvuru şartları belirlenmedi. Ancak geçen yıl ile benzer şartların uygulanacağı konuşuluyor. Geçen yılın başvuru şartları ise aşağıdaki gibidir:  • 18 yaşını doldurmuş, 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumu aracılığı ile emeklilik, yaşlılık ya da malulluk maaşı almıyor olmak,
  • Öncelik hakkına sahip olan adayların, özellikli durumunu gösteren öncelik belgesine sahip olmaları,
  • KPSS taleplerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS 2018 ya da 2019 P93 sınav türünden en az 60 puan almış olmak geçtiğimiz yıllarda aranan şartlar arasıdaydı. 
     
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.