SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Kara Yolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Kara Yolları Genel Müdürlüğü 2020'de personel alımı yapacak mı? Geçtiğim ay ilk alımları gerçekleştiren kurumun bu yıl içerisinde tekrar alım yapıp yapmayacağı merak konusu. Şartlar, evraklar ve diğer detaylar haberimizde.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2020 18:09
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Kara Yolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Karayolları personel alımı yapılacağı zaman başvurular, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi üzerinden duyurulmaktadır. Başvuru tarihleri ve başvuru formu, duyuru üzerinden bildirilmektedir.Karayolları personel alımı tarihleri, değişiklik gösteriyor olup, 2020 alımları için yapılan başvuruların süresi 10 Ocak 2020’de sonlanmıştır. Sene içerisinde yeniden alım olacağı takdirde, duyurular KGM’nin internet sitesinde yayımlanacaktır.Karayolları Personel Başvuruları Nasıl Yapılır?


Karayolları personel başvurusu ilk olarak internetten yapılmaktadır. Başvuracak olan adayların ilk olarak Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinde yayımlanan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.Bu başvuru formu, “İlk Atama Başvuru Formu” adı altında yayımlanmaktadır. İlk atama başvuru formunu dolduran adaylar, ikinci aşama olarak sözlü sınava girmektedir. Sözlü sınav, KPSS puanı göz önünde bulundurularak yüksekten düşüğe doğru sırayla yapılmaktadır. Karayolları Personel Alımı Nasıl Gerçekleşir?


Karayolları Genel Müdürlüğü, personel alımı yaparken, başvuran adaylar şu aşamaları takip etmektedir: • İnternetten başvuru yapan adaylar sözlü sınava girmektedir. Adayların sözlü sınavı geçebilmeleri için en az 70 puan almaları gerekmektedir. 
 • Sözlü sınavı geçen adayların KPSS puanı ile sözlü sınav puanının ortalaması, başarı puanını belirlemektedir.
 • Atamalar, başarı puanı yüksekten düşüğe doğru olacak şekilde yapılmaktadır.
 • Yüksek puandan düşük puana doğru, açılan kadro sayısı dolana kadar atama yapılmaktadır. Kadro sayısının %20’si kadar ise yedek kadro belirlenmektedir. 
 • Sonuçlar, Karayolları Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden, 15 iş günü içerisinde belli olmaktadır.


Karayolları Personel Alımı İçin Gerekli Evraklar


Karayolları Genel Müdürlüğü, ataması gerçekleşecek olan adayların, talep edilen belgeleri ile birlikte şahsen müdürlüğe müracaat etmeleri gerektiğini duyurmuştur.Karayolları Genel Müdürlüğü’nün talep ettiği belgeler şunlardır: • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi,
 • Diploma belgesi (Eğer varsa ek olarak Yüksek Lisans diploması),
 • 6 adet vesikalık fotoğraf,
 • Sağlık Raporu,
 • Adli Sicil Belgesi,
 • Varsa SGK kapsamındaki sigorta hizmetlerine dair belge.


Karayolları Personel Alımı İçin Gereken Koşullar


Karayolları personel alımı için öncelikle ilk koşul adayların KPSS’ye girmiş olmasıdır. KPSS’den aldıkları puan da başvuru koşulunu etkilemektedir. Başvuruda bulunacak adayların KPSS 3 puanının en az 70 olması gerekmektedir. Başvuran adayların lisans programı bitirmiş olmaları gerekmektedir. Başvuracak olan adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde yer alan koşullara uygun olmaları gerekmektedir. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.