SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Hemşire Alımları Ne Zaman Yapılacak? Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu ve Şartları

2019 yılında yapılan atamaların ardından 2020 hemşire alımlarının ne zaman olacağı merak ediliyor. 2020 hemşire alımları ne zaman olacak ve kaç kişi işe alınacak? Hangi pozisyonlarda işe alımlar yapılacak?

Haber Giriş Tarihi: 21.01.2020 01:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Hemşire Alımları Ne Zaman Yapılacak? Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu ve Şartları

2020 yılında toplam 16000 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, eleman eksikliği yaşanan pozisyonlarda işe alım yapılacak ve bu sayının da 16 bin olduğu ifade edildi. Fakat işe alınacak personelin, 6 bin 676’sı doktor olarak, 8 bin 288’i ise uzman doktor olarak istihdam edilecek.Başvurular için geçmiş dönemlere dayanarak genel şartlar şu şekildedir:•    657 sayılı kanunun 4’üncü maddesinin B fıkrası ile aynı kanunun 48’inci maddesindeki şartları taşımak,•    Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını aşmış kişiler göreve başlatılmayacaktır.•    Mavi kart sahibi kişiler ve yabancı uyruklu adaylar tercihte bulunamayacaktır.•    Başvuru Genel ve Özel Şartları’na uygun olmayan adaylar ile işe başladığı pozisyonun istediği nitelikleri taşımayan veya aranan nitelikleri taşıyıp da istenen evrakları belirli bir süre içinde sağlamayan adaylar göreve başlatılmayacaktır.SAĞLIK BAKANLIĞI’NIN ÖNCEDEN ALIM YAPTIĞI POZİSYONLAR


Sağlık Bakanlığı,  önceki günlerde 8 bin 845 sağlık personeli işe alacağını belirtmişti. Merakla beklenen sağlık personeli istihdamı başvuru süreci sona erdi. Bu kapsamda, hemşire, sağlık teknisyeni/sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, çocuk gelişimcisi, odyolog, diyetisyen, biyolog, iş ve uğraşı terapisti, fizyoterapist, dil ve konuşma terapisti, sağlık fizikçisi ve perfüzyonist gibi pozisyonlarda sözleşmeli personel işe alındı. 2020 yılında ise doktor ve uzman doktor gibi pozisyonlarda işe alım sağlanacak.Sağlık alanında eksiklik fark edildiği anda işe alımlar yapılmakta ve gerekli nitelikleri taşıyanlar bu işlerde her yıl istihdam edilmekte. Sağlık personeli olarak görev yapmak isteyenlerin, işe alımlarla ilgili duyuruları Sağlık Bakanlığı’nın resmi web sitesinden takip etmeleri öneriliyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.