SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 Emla Krem Fiyatı Ne Kadar?

Acıyı azaltma etkisi ile birçok kişi Emla kremi tercih etmektedir. 2020 Emla krem fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır? Krem ile ilgili bilgileri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2020 07:40
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 Emla Krem Fiyatı Ne Kadar?

Acıyı azaltan krem olarak da bilinen Emla krem, genellikle kadınlar tarafından epilasyon öncesinde kullanılmaktadır. Lidokain ve prilokain etken maddelerini içeren bu krem deri üzerine uygulanabilen bir lokal anestezi aracıdır. Bölgesel olarak uygulandığında, geçici hissizlik ve duyu kaybı sağlar. Ancak hissi tamamıyla yok etmez. Genellikle deri üzerine, genital bölgeye ve bacak ülserlerinde uygulanır. 2020 yılında yapılan zamlar ile birlikte lokal anestezi sağlayan Emla kremin fiyatı ise 186 TL’dir.EMLA KREM HANGİ DURUMLARDA KULLANILMAMALIDIR?


Acıyı hissetmemek için kullanılan, lokal anestezi sağlayan Emla krem cilde uygulanmaktadır. Genellikle bacak ülserlerinde ve epilasyonlarda kullanılan bu krem uygulandığı bölgede geçici hissizlik yaratmaktadır. Ancak her ilaç ürününde olduğu gibi Emla krem de bazı durumlarda kullanılmamalıdır. Emla kremin kullanılmaması gereken durumlar ise aşağıdaki gibidir:  • Lidokain, prilokain veya Emla kremin içinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjisi bulunan kişiler, Emla kremi kullanmamalıdır.
  • Emla krem prematür yeni doğan bebeklerde kullanılmamalıdır.
  • Kandaki methemoglobin seviyelerini etkileyen diğer ilaçlar ile aynı anda tedavi edilen ve 12 aydan küçük bebeklerde Emla krem kullanılmamalıdır.


EMLA KREMİN OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?


Emla kremin kullanılmaması gereken durumları dışında uygulandığında oluşabilecek olası yan etkilerin sıklığı değişiklik göstermektedir. 
Yaygın olarak görülen yan etkiler:  • Uygulanan bölgede solukluk, kızarıklık ve şişlik. 
  • İlk uygulamada oluşan hafif yanma ve deride kaşıntı.


Seyrek olarak görülen yan etkiler:  • Lokal anesteziklerde görülen alerjik reaksiyonlar Emla krem kullanımında seyrek olarak görülebilir.
  • Methemoglobinemi (derinin mavi-gri renge dönüşmesi).
  • Deri problemi olan çocuklarda (atopik dermatit veya mollusca) uygulama sırasında bölgede kırmızı noktalar görülebilir.
  • Yanlışlıkla gözle teması halinde gözde tahriş görülebilmektedir.
Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.