SON DAKİKA
Hava Durumu

2020 asker harçlığı ne kadar oldu? Doğu ve Batı hizmetleri için uzun, kısa dönemlere göre güncel miktarlar

2020 asker harçlığı miktarları şuanda ne kadar? Doğu ve Batı hizmetlerine göre uzun ya da kısa dönemler için güncel miktarları haberimizden inceleyebilirsiniz.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2020 18:58
Haber Güncellenme Tarihi: 31.12.1969 23:00
https://gazetebanka.com/
2020 asker harçlığı ne kadar oldu? Doğu ve Batı hizmetleri için uzun, kısa dönemlere göre güncel miktarlar

Askerlerin temel ihtiyaçlarını karşılaması adına devlet tarafından asker harçlığı verilmektedir. Bu ihtiyaçların karşılandığı asker harçlıkları PTT’ye yatmaktadır. Her asker için PTT banka kartı alınmaktadır ve bu karta asker harçlıkları yatırılmaktadır.Henüz 2020 yılı için asker harçlığı miktarı belirlenmemiş olsa da 2019 yılından çok da farklı olmayacağı düşünülüyor.Asker harçlıkları şöyledir:   • Doğu bölgesindeki er için; 220 TL,
  • Normal görev kapsamındaki askerler için; 110 TL,
  • Normal görev tanımı onbaşı için;130 TL,
  • Kısa dönem çavuş asker için; 30 ile 50 TL arasında ödeme yapılmıştır.


Batı Bölgesindeki Asker Harçlıkları Ne Kadar?


Türkiye’nin Batı tarafında asker harçlıkları doğuya göre daha düşüktür. İllere göre asker harçlıkları değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her il için aynı miktar konuşulamaz.Batı bölgesindeki harçlık miktarı sağlanan imkanların durumuna göre de değişiklik göstermektedir. Bu sebeple her asker aynı harçlığı alamayabilir.Geçtiğimiz yıl zam alan asker harçlığı için 2020 yılında henüz bir değişiklik olmamıştır. İleriki tarihlerde 2020 yılı için harçlık miktarı değişiklik gösterebilir. Batı bölgesindeki asker için belirlenen harçlık miktarı 90 TL ile 150 TL arasında değişmektedir.Harçlıklar PTT üzerinden yatırılmaktadır. PTT kart ile de para çekme işlemi yapılabilmektedir. Doğu Bölgesindeki Asker Harçlıkları Ne Kadar?


2019 yılında en son zam alan asker harçlığı, 2020 yılında henüz değişiklik göstermemiştir. Ancak ileriki tarihlerde 2020 yılı için asker harçlıkları miktarı değişiklik gösterebilir. Batıya göre doğuda asker harçlıkları daha yüksektir.Asker harçlıkları doğuda imkanlar ve illere göre değişiklik göstermektedir. Doğuda 2019 yılında verilen asker harçlıkları 400 TL ile 500 TL arasında değişiklik göstermektedir. Asteğmenler ve Kısa Dönem Erlerin Harçlıkları 


Her rütbede olduğu gibi asteğmen ve kısa dönem er harçlıkları da birbirinden farklıdır. Ancak yine askerlik yapılan bölgeye göre bu fark değişiklik göstermektedir.Batıda harçlık hem asteğmenler hem de kısa dönem erler için daha azdır. Ancak yine de asteğmenler, erlerden daha fazla harçlık almaktadır. Doğuda ise asteğmenler için asker harçlığı, erlere verilen harçlıktan daha fazladır.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.