SON DAKİKA
Hava Durumu

Yaş şartını sağlayanlar hemen başvuru yapsın! Devlet desteğinin detayları açıklandı! Tam 2.604 TL…

Devlet, yaş şartını karşılayan vatandaşlara destek ödemesi yapılacağını açıkladı! Sosyal devlet olma anlayışıyla farklı gruplardan farklı ihtiyaçlar için destek sağlayan devlet, bu şartları taşıyan herkesin hesabına 2.604 TL yatırıyor! İşte detaylar…

Haber Giriş Tarihi: 16.05.2023 09:04
Haber Güncellenme Tarihi: 16.05.2023 09:04
https://gazetebanka.com/
Yaş şartını sağlayanlar hemen başvuru yapsın! Devlet desteğinin detayları açıklandı! Tam 2.604 TL…

Devlet, farklı gruplardan farklı ihtiyaçlara yönelik ödeme yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Güvenlik aracılığıyla yapılan ödemeler, belli aralıklarla hak sahibinin hesaplarına yatırılıyor. Devletin verdiği sosyal ve ekonomik destekler sayesinde, vatandaşlın kalkınmasına katkı sağlanıyor ve refah düzeyinin yükseltilmesi hedefleniyor.

Devlet, farklı demografik gruplara ve farklı yaşlara, farklı miktarlarda ödeme yaparak sosyal ve ekonomik desteğini sürdürüyor. Özel olarak desteklenmeye ihtiyacı olan dezavantajlı gruplara öncelik verilirken, yeni bir ödeme planı daha açıklandı. Devlet, yaş kriterini karşılayan vatandaşlara 2.604 TL ödeme yapacak. Başvuru şartları ve detayları açıklandı.

YAŞ ŞARTINI KARŞILAYANLAR HEMEN BAŞVURSUN!

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler, son dönemlerde büyük bir dikkat çekiyor. Özellikle çocuklara, yaşlılara ve desteklenmeye ihtiyacı olan ailelere verilen sosyal ve ekonomik yardımlar, pek çok vatandaşın refah seviyesinin yükselmesine yardımcı oluyor. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, bu kez de yaş kriterini karşılayan vatandaşlara ödeme yapacağını açıkladı.

Başvuru için gerekli kriterlerin tamamı açıklandı. Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın desteğinden faydalanmak için e-Devlet üzerinden kolaylıkla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI!

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen 65 yaş aylığı için başvuru kriterleri açıklandı. Bu kritierleri karşılayan herkes, başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilir. Buna göre başvuru şartlar; 65 yaşın üzerinde olmak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu ödemesine sahip olmamak, SGK’ya prim ödemesi yapmıyor olmak, 2022 yılında açıklanan muhtaçlık sınırının altında gelire sahip olmak.

Bu şartları karşılayan tüm vatandaşlar, e-Devlet üzerinden 65 yaş aylığına başvurularını gerçekleştirebilir. Başvuruları değerlendirilen ve onaylanan kişiler, 3 ayda 3 aya olmak kaydıyla 2 bin 604 TL ödeme almaya hak kazanır. Farklı destek ödemeleri için, Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı resmi sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.