SON DAKİKA
Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan dev destek: 115 milyon TL hesaplara geçti! Mutlaka kontrol edin!

Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilerin yüzünü güldürecek bir desteğe imza attı! Bakanlık, çiftçi destek ödemeleri için hesaplara bir bir paraları yatırmaya başladı. Destek için 115 milyon TL kaynak ayrıldı! İşte çiftçi destek ödemeleri ve ayrıntıları...

Haber Giriş Tarihi: 20.03.2023 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 20.03.2023 15:36
https://gazetebanka.com/
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan dev destek: 115 milyon TL hesaplara geçti! Mutlaka kontrol edin!

Türkiye’nin enflasyonla alakalı verdiği sınavda en büyük yüklerden biri de çiftçinin omuzlarına bindi. Artan yem ve gübre fiyatları çiftçilerin belini bükerken, imdada Tarım ve Orman Bakanlığı koştu. Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçi destek programı ile, çiftçileri enflasyondan korumaya ve ekonomik yönden kalkınmalarına katkı sağlamaya çalışıyor.

Enflasyonla beraber tarım ülkesi olan Türkiye’de 2022 verilerine göre üretimde düşüş yaşandı. Tarım açısından büyük bir verimliliğe sahip olan ülkemizde, çiftçilerin zorlanmadan üretim yapabilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri harekete geçti. Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçilere tarımsal destek ödemeleri yapacağını duyurdu. O duyurunun ardından çiftçiler için 115 milyon TL’lik kaynak ayrıldı ve ödemeler çiftçilerin hesabına yatırılmaya başlandı!

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI DUYURDU, TARIMSAL DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI!

115 milyon 508 bin TL’lik ödeneğin ayrıldığı tarımsal destek ödemeleri, çiftçi için can suyu olacak. Artan enflasyonla beraber üretimde güçlük çeken çiftçiler, tarımsal destek ödemeleri ile rahat bir nefes almaya hazırlanıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, 5 ayrı üretim için 5 ayrı ödenek çıkardığını açıkladı. Çiftçiye sağlanan destek ödemeleri, hesaplara teker teker yatmaya başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal destek paketinde hesaba yatırılan kalemler şu şekilde açıklandı:

67 milyon 332 bin 366 TL; hububat, baklagil, dane mısır desteği olarak

23 milyon 265 bin 109 TL; hayvan hastalıkları tazminatı olarak

15 milyon 832 bin 402 TL; sertifikalı fidan kullanım desteği için

6 milyon 472 bin 800 TL; hayvan gen kaynaklarını koruma desteği kapsamında

2 milyon 605 bin 981 TL; TMO alım prim desteği kapsamında çiftçilerin hesabına yatırıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçileri üretime teşvik etmek amacıyla desteklerin devam edeceğini ve tarımsal verimliliğin artacağını açıkladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.